Drone Forum - DroneBilgi.com DJI Mavic Serisi Air 2S DJI Air 2S Özellikleri ve Detaylı Teknik Özellik İncelemesi

DJI Air 2S Özellikleri ve Detaylı Teknik Özellik İncelemesi

Mehmet
DJI Air 2S Özellikleri ve Detaylı Teknik Özellik İncelemesi
0
497
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Mehmet Forum Kurucusu
**********
Admin
  • Konular102
  • Mesajlar115
  • Rep puanı 7
[Resim: dji-air-2s.jpg]

DJI, muhtemelen dünya çapında önde gelen drone üreticilerinden biri olarak tanınıyor, çarpıcı FPV'yi piyasaya sürdükten sonra, şimdi keyfini çıkarmanız için bir başka özel yüksek kaliteli drone, DJI AIR 2S ile birlikte geliyorlar.

Bu incelemede filodaki bu yeni gelene daha yakından bakacağız.

DJI AIR 2S tanıtımı:
AIR 2S, Mavic serisinin geleneksel görünümüne sahiptir, ancak 595g'de DJI drone'larının daha hafif tarafında bulunur. İlk bakışta bu, fotoğrafçılar ve kameramanlar için daha geleneksel bir hafif drone olurdu, ancak AIR 2S'yi diğer dronlarda bulunmayan bazı olağanüstü işlevlere sahip olduğu için geleneksel bir drone olarak düşünmek yanlış olur. Bu yeni filo arkadaşına biraz daha yakından bakalım!

Deneyimli DJI pilotları, ister Mavic Air , Mavic Pro veya daha yeni Mavic 2 serilerini uçuruyor olun, Mavic serisinin uçuş kontrollerini ve ortak özelliklerini kesinlikle bileceklerdir, hepsi katlanabilir portatif dronlardır, engebeli arazide gris kullanımı için mükemmel Kolay taşınabilir tasarımlarıyla bu drone'lar, uzak bölgelere giderken sırt çantanızda taşıması kolay olacak şekilde tasarlanmıştır, böylece ağır ve büyük bir drone taşımak zorunda kalmadan en iyi görüntüleri ve fotoğrafları elde edebilirsiniz. AIR 2S farklı değildir, hafif bir tasarıma sahiptir ve katlanabilir ayakları, bunu en uç bölgelerde kolaylıkla kullanılabilecek bir başka drone haline getirir.

Şimdiye kadar yeni bir şey yok, değil mi? Pekala diyelim ki küçük tasarım bunun bir oyuncak olduğu anlamına gelmiyor, son derece sofistike bir drone, en yüksek kalitede fotoğraf ve video için tasarlanmış… Bu sefer 5,4K video!
Özelliklere genel bakış:
Paketin içeriği (DJI.com'da 1299 euro için fly more combo'ya göre)

1 DJI AIR 2S
1 DJI RC-N1 Uzaktan Kumanda
3 akıllı uçuş pili
1 pil şarj cihazı
1 AC güç kablosu
6 çift düşük gürültülü pervane
1 gimbal koruyucu
1 Tip-C kablosu
Tüm yaygın akıllı telefon bağlantıları için 3 tip RC kablosu
1 çift yedek RC-N1 kontrol çubuğu
Kamera için 1 ND filtre seti
1 pil şarj göbeği
Güç bankası adaptörüne 1 pil
1 omuz çantası

Uçuş zamanı:
Her dronun zayıflığı elbette güç kaynağıdır, bir dronun motorlarının sahne donanımlarını yüksek hızlarda döndürmesi gerekir ve bunu yapmak için güvenilir bir güç kaynağına ihtiyaçları vardır. Dronlar ve akıllı telefonlar gibi hafif makinelerde piller tek seçenektir ve DJI, tüm dronları için performans ve zaman arasında iyi bir denge bulmayı başardı. AIR 2S bir istisna değildir, 31 dakikalık mükemmel uçuş süresi ile Mavic 2 Pro ve serideki diğer birçok model ile karşılaştırılabilir.

Rüzgar direnci:
Rüzgar… her dronun bir numaralı düşmanı… Çoğu insansız hava aracı oldukça hafiftir ve bu onları rüzgara karşı çok duyarlı hale getirebilir. 10,5 m / s (37,8 km / sa) maksimum rüzgar direnciyle AIR 2S, Mavic serisindeki diğerlerinin çoğundan biraz daha fazla rüzgara karşı dayanıklıdır, ancak rüzgar endüstrinin bu segmentindeki dronlar ve bu drone'lar için her zaman bir sorun olmaya devam edecektir. Genellikle şiddetli rüzgar koşullarında çalışamaz… Ancak bazı deneyimli pilotlar sınırların ötesine geçip drone'u kaybetme riskiyle fantastik görüntüler çekmeyi başarır.

Video aktarım aralığı:
1080p'de 12 km'ye kadar iletim menzili, Mavic 2 Pro'nun 10 km'sinden biraz daha iyidir, ancak yerel mevzuat her zaman drone'u bu mesafelerde uçurmanıza izin vermez, Avrupa mevzuatı yalnızca görsel görüş alanı içinde uçmanıza izin verir.

Kamera:
Şimdi AIR 2S'yi diğer birçok insansız hava aracından ayıran fark şu: 20 MP sensör, hem JPEG hem de RAW formatında 20 MP fotoğrafçılığa izin veriyor ve 30 fps'de inanılmaz bir 5.4K video kaydı ve daha düşük kalitede 120 fps'ye kadar bu kamerayı kullanabiliyor. Kalabalığın dışında duran ve 4x ila 8x dijital yakınlaştırmayla bir araya gelen bu kamera, harika video çekimleri oluşturmanız için size çok çeşitli olanaklar sunar.

[Resim: dji-air-2s-camera.jpg]
Uçuş modları:
AIR 2S, özellikle fotoğraf ve video için oluşturulmuş bir drone'dur, bu nedenle 3 farklı uçuş modu, N modu, S modu ve C modu ile donatılmıştır. Bunlar standart uzaktan kumanda ile kullanılabilir, ancak AIR 2S daha iyi bir deneyim için daha yeni DJI Smart Controller ile de uyumludur.

Hız:
3 uçuş modunun tümünün performansına bağlı bir maksimum hıza sahiptir, bu drone'nun çok yüksek hızlar için üretilmediğini unutmayın (yüksek hızlı bir drone için lütfen DJI FPV'ye bakın ), ancak olmasa bile, S-modunda yapabilir 19m / s'de (68.4 km / s) en hızlı şekilde uçun, N modunda 15 m / s'ye (54 km / s) kadar ve C modunda 5 m / s'nin (18 km / s) daha düşük hızda uçar.

Yükselme ve alçalma hızı:
Tüm uçuş modlarında yükselme hızı ve iniş hızı 6 m / s (21,6 km / s) ile sınırlıdır, bu aynı zamanda segmentteki diğer drone'larla karşılaştırılabilir ancak yüksek hızlı FPV drone'dan önemli ölçüde daha düşüktür (başka bir incelemede görülmüştür).

Deniz seviyesinden maksimum tavan:
Tüm dronlar ve uçaklar gibi, bu drone da genellikle maksimum tavan olarak adlandırılan maksimum bir uçuş yüksekliğine sahiptir, AIR 2S, yalnızca uzmanlar için,, deniz seviyesinden 5000 m yüksekliğe kadar çıkabilir. 747 ticari uçağın deniz seviyesinden 13.000 m yükseklikte servis tavanı vardır.

Maksimum mesafe:
Maksimum menzil, dronun uzaktan kumandadan uçabileceği maksimum mesafeyi ifade eder, AIR 2S, Mavic 2 Pro (18km) ile yaklaşık olarak aynı olan maksimum 18,5 km menzile sahiptir.

Boyutlar ve ağırlık:
AIR 2S, yalnızca 595 g ağırlığında çok hafif bir drone'dur ve katlandığında, 180x97x77 mm boyutlarında standart sırt çantanıza kolayca sığabilir, açıldığında 183x253x77 mm boyutlarındadır.

Özel özellikler:
AIR 2S'nin bazı ilginç özellikleri de vardır, bunlardan biri kullanılan pervanelerin türüdür. Bunlar, uçarken dronun sesini ciddi şekilde azaltan düşük gürültülü aksesuarlar, özellikle drone gürültüsünün olası diğer cihazlar tarafından kaydedilen çevredeki sesi bastırabileceği benzersiz videolar oluşturmak için birden fazla cihaz kullanırken ilginç olacaktır.

İkincisi, AIR 2S, 8 GB dahili depolama kapasitesine sahiptir, ayrıca drone'u maksimum performansıyla ne zaman kullandığınızı veya bellek kartınız dolduğunda bir süre kayıt yapmaya devam etmek istediğinizi bilmek güzel.

Fiyatlar ve paketler veya ekstralar:
Yalnızca 1 pilli ve standart uzaktan kumandalı AIR 2S'nin standart fiyatı 999 dolardır. Bununla birlikte, her deneyimli drone pilotu size daha fazla bataryaya sahip olmanın her zaman daha iyi olduğunu söyleyecektir ve DJI, Fly-More combo'yu (yukarıda açıklandığı gibi) 1299 $ 'dan sunmaktadır.

Ek olarak, 55 $ 'a araç şarj cihazı gibi bazı ekstra cihazları sipariş edebilirsiniz, bu, bir yolculuğa çıkarken veya kamp yaparken çok kullanışlıdır. Pervane koruması yalnızca 16 dolara mal olur, bu, dronun ciddi şekilde zarar görmesini önlemek için orman açısından zengin bölgelerde uçuyorsanız çok yararlıdır.

Popüler DJI Smart Controller , 749 $ 'a geri dönecektir, bu, akıllı telefonunuzu kullanmak istemediğinizde veya AIR 2S'yi sonuna kadar kullanmak istemediğinizde çok kullanışlı olabilir.

Drone'nuzu koruyun ve 1 veya 2 yıllık seçenekleri isteyip istemediğinize bağlı olarak 99 $ veya 169 $ ' a bir " DJI Care Refresh " planı satın alın .


DJI Air 2S drone paketlerini İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! tıklayarak doğrudan DJI'den satın alabilirsiniz.

Fotoğraf:
AIR 2S'deki yeni kamera, fotoğrafçılar için bazı çok ilginç özelliklere sahip, 20mp'de diğer DJI drone'lara benziyor. 22 mm'ye eşdeğer lens, diğer çoğu drone gibi geniş bir açıyla çekim yapar ve otomatik olarak 100 ila 3200 ve hatta manuelde 12800 ISO aralığı, bunu çok yüksek kaliteli bir kamera yapar. Çoğu fotoğrafçı, drone'ların sınırlarının genellikle iyi yakınlaştırma olanaklarının olmaması olduğunu bilir, bu, AIR 2S'de 8x'e kadar dijital yakınlaştırma seçeneği sunarak kısmen onaylanmıştır.

Fotoğraf seçeneklerine gelince:

Geleneksel tek çekim işlevi, tüm fotoğrafçılar için en yaygın olanıdır ve size kompozisyonunuzu seçme ve hazır olduğunuzda tıklama seçeneği sunar; otomatik veya manuel modda kullanabilirsiniz.
Yeni olan Burst seçeneği, bu size 20mp kalitesinde sürekli bir fotoğraf patlaması sağlayacaktır.
20mp'de otomatik pozlama.
Sosyal medya için drone'nuzla çekilen özçekimler için yararlı olan 20mp'de zamanlanmış çekimler.
HDR veya Hyperlight'ta SmartPhoto modu, zorlu ışık koşullarında yararlı olabilir.
Ve son olarak, mümkün olan en iyi kalite için 20mp'de hem otomatik hem de manuel modlarda HDR panorama çekim seçeneği.
Fotoğraf makinesi, hızlı çekimler ve sosyal medyada kolay paylaşım için JPEG formatında veya daha deneyimli fotoğrafçılar için .DNG uzantısıyla RAW formatında veya diğer kanallı akıllı telefonlarda vb. paylaşımda bulunur. RAW, Adobe Photoshop gibi bir fotoğraf düzenleme yazılımı ile fotoğrafınızı daha detaylı ve daha yüksek kalitede düzenleme şansı verir.

Videografi:
AIR 2S'deki en göze çarpan fark, 5,4K video olasılığıdır, ilk bakışta bu harika ... ancak 5,4K seçeneğinin yalnızca 24, 25 veya 30 fps gibi daha düşük kare hızlarında mümkün olduğuna dikkat edin, bu nedenle hızlı hareket eden video için bu Uygun değil.

4K'da 24, 25, 30, 48, 50 ve 60 fps'yi seçebilirsiniz, bu, arabalar, tekneler vb. Gibi daha hızlı hareket eden nesneleri çekerken daha iyi olacaktır.

Dosya boyutu sorun olduğunda veya sosyal medyada paylaşım için kullanılmak üzere 2.7K'da aynı kare hızları mümkündür. 120 fps'lik en yüksek kare hızı yalnızca Full-HD'de (1920 × 1080 piksel) kullanılabilir.

Video, MP4 veya MOV formatlarında kaydedilebilir.


Depolama:
Genellikle bir drone pilotu, drone'da bir hafıza kartı kullanır, AIR 2S, 256 GB kapasiteye kadar microSD kartları kullanır, ancak ayrıca 8 GB dahili depolama alanı da vardır. Bu, uzun video kaydı için yeterli olmayacak olsa da, fotoğrafçılar ve kameramanlar için küçük bir ekstra ara bellektir.

Emniyet:
Tüm DJI drone'ları gibi AIR 2S de güvenlik özellikleriyle donatılmıştır, bu da gittikçe daha fazla insansız hava aracının ortaya çıkması ve mevzuatın daha katı ve kesin hale gelmesiyle daha da önemli hale geliyor. Yeni Avrupa mevzuatı bu evrimin mükemmel bir örneğidir, ancak dronlar komuta eden pilottan çok daha uzaklara uçabilirler, bu her zaman buna izin verildiği anlamına gelmez ve dronların kamerasından manzarayı görmek demek değildir geriye ve yana bakabilirsiniz.

AIR 2S, kazaları ve drone veya üçüncü şahısların mülküne veya insanlarına zarar vermesini önlemek için, 4 yönlü nesne kaçınma sensörleriyle (ileri, geri, yukarı, aşağı) donatılmış Mavic serisi gibidir.

Ek olarak, tüm DJI drone'larında bulunan ve pilota, kalkış pozisyonuna geri dönmekten kaçınan otomatik nesne ile drone'u hızlı ve güvenli bir şekilde geri alma imkanı veren, her zaman ünlü "eve dönüş" düğmesi vardır.

Gece vakti:
Gece uçmaya ne dersiniz ve kamera geceleri iyi fotoğraflar ve videolar çekebilir mi? Kameranın daha yüksek ISO aralığı nedeniyle, AIR 2S gece fotoğraf ve video çekebilir, ancak… ISO, drone hareketi, pozlama, ışık koşulları ve enstantane hızı (hareketsiz fotoğrafçılık için) veya kare hızı (video için).

Öte yandan AIR 2S, gece kullanabileceğiniz bazı ilginç özelliklere sahiptir, Yüksek Dinamik Aralık (HDR), gece ve alacakaranlık fotoğraf ve video gibi düşük ışık koşullarında size kamerayı sınırlara kadar zorlama fırsatı verecektir.

Rötuş:
Fotoğraflarınız ve videolarınız için sonradan işlem yapmanız gerekecek mi? Bu, asıl amacınızın tam olarak ne olduğuna bağlı. AIR 2S kesinlikle çarpıcı fotoğraflar ve video dosyaları ortaya çıkarır, ancak diğer tüm drone veya kameralar gibi, profesyonel bir fotoğrafçı veya kameraman her zaman üzerinde bazı son işlemler gerçekleştirir. AIR 2S'nin de RAW dosyaları oluşturmasının bir nedeni var!

Yalnızca sosyal medya için harika içerikler üretmek ve arkadaşlarınıza hava atmak istiyorsanız, muhtemelen sonradan işlem yapmayacaksınız. Ancak… her ticari fotoğrafçı ve kameraman, müşteriler, tanıtım ve portföy içeriği için en iyi içeriğin en iyisini oluşturmanın önemini bilir. İster fotoğrafçılık için photoshop veya benzerini kullanın, ister üst düzey işlem sonrası video programlarından birini kullanın, AIR 2S tarafından üretilen dosyaların tümü en yüksek kaliteye ayarlanmıştır, böylece en şaşırtıcı videoları ve fotoğrafları drone'nuzla ortaya çıkarabilirsiniz.

Sonuç:
Mavic Air 2 ve bu yeni AIR 2S olarak iyi kurulmuş dronlar arasındaki fark tam olarak nedir ? En önemli fark kamera, gelişmiş kamera kalitesi temel büyük farktır, 5.4K video ve daha yüksek ISO aralığı, RAW özelliği ile birlikte bunu önceki serilere göre çok daha iyi bir kamera haline getiriyor. Ayrıca diğer özelliklerin çoğu, yukarıya doğru ek nesne kaçınma sensörleri, geliştirilmiş dört antenli iletim sistemi ve 1 inçlik daha büyük bir kamera CMOS sensörü ile iyileştirilmiştir.

Yazılım yükseltmeleri, profesyonel fotoğrafçılar için MasterShots ve gelişmiş HDR yakalama içerir; panorama çekimleri için bir yenilik, otomatik ışık ayarlarında panorama çekimleri yapmayı kolaylaştıran HDR işlevidir, ışık her zaman yalnızca tek yönden gelir ve bu da işi çok zorlaştırır. Genellikle 35 ila 40 ayrı fotoğraf içeren bir panorama çekimi için iyi ışık ayarları seçmek.

AIR 2S'nin tek dezavantajı, bu drone'nun FPV uçuşları için DJI gözlükleri veya “joystick benzeri” uçuşlar için hareket kontrolörü ile uyumlu olmamasıdır. Ancak bunu telafi etmek için üst düzey DJI Smart Controller ile uyumludur.

Genel olarak bu drone, gittiğiniz her yerde kullanılmak üzere hafif, yüksek kaliteli bir drone olarak şiddetle tavsiye edilir!

DJI Air 2S drone paketlerini İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! tıklayarak doğrudan DJI'den satın alabilirsiniz.Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  DJI Air 2S Detaylı Video İnceleme Voyagerdoc 0 374 14-05-2021, Saat: 22:29
Son Yorum: Voyagerdoc

Hızlı Menü: