Drone Forum - DroneBilgi.com BİLGİ Haber ve Gelişmeler DJI'nin En Gelişmiş Drone'u 55 Dakika Havada Kalabiliyor: Matrice 300 RTK

DJI'nin En Gelişmiş Drone'u 55 Dakika Havada Kalabiliyor: Matrice 300 RTK

Mehmet
DJI'nin En Gelişmiş Drone'u 55 Dakika Havada Kalabiliyor: Matrice 300 RTK
0
396
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dji
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Mehmet Forum Kurucusu
**********
Admin

  • Konular98
  • Mesajlar110
  • Rep puanı 7
[Resim: maxresdefault.jpg]

DJI'nin yeni ticari drone'u açıklandı - Matrice 300 RTK (M300 RTK) şimdiye kadarki en gelişmiş platform. Bir dizi yeni güvenlik özelliği, yeni veri yakalama özellikleri, veri analiz özellikleri ve daha fazla güç ile yeni kullanım kolaylığı, M300 RTK yeni bir standart belirliyor. M300 RTK, hibrid, çok sensörlü bir kamera olan Zenmuse H20 Serisi ile piyasaya sürüldü - platforma tamamen yeni bir dizi özellik ekledi.

DJI'nin ürün duyurusu, “İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!, hassas hava denetimleri ve veri toplama görevleri için olasılıkları genişletmek ve daha önce keşfedilmemiş çalışma alanlarını kullanmak için bu hepsi bir arada, yüksek teknoloji çözümünü tasarladı” diyor.

DJI Kurumsal Stratejisi Kıdemli Direktörü Christina Zhang, “M300 RTK uçuş platformu ve Zenmuse H20 kamera serisi ile kurumsal müşterilerimize daha güvenli ve daha akıllı bir çözüm sağlıyoruz” dedi. “Bu çözüm, endüstriyel İHA çözümleri için tamamen yeni bir standart oluşturuyor ve kamu güvenliği, kolluk kuvvetleri, enerji, etüt ve haritalama ile kritik altyapı denetimleri arasındaki operasyonları önemli ölçüde artırıyor.

M300 RTK'nın özellik detayları aşağıdadır: Gelişmiş sensörlerden yeni bir standart belirleyen güvenlik özelliklerine kadar, DJI'nin yeni ticari drone, oyunu değiştiren bir kurumsal çözümdür.

Daha Verimli Veri Toplama için Gelişmiş Zeka

M300 RTK ve Zenmuse H20 Serisi çözümü, kullanıcılara veri toplamak için iki akıllı yol sunar:

Smart Pin & Track [5] : Koordineli görevlerde hava zekasının senkronizasyonunu geliştiren akıllı fonksiyonlar. Bu içerir PinPoint, kullanıcıların ilgi konusunu işaretlemek ve anında ikinci bir operatöre hassas konum verilerini paylaşabilir veya gerekirse DJI FlightHub aracılığıyla ekipleri toprağa olanak tanıyan bir işlev; ve Akıllı Parça gerçek zamanlı olarak deneğin dinamik konumunu senkronize ederken, hatta aşırı mesafelerde, otomatik olarak kullanıcıların hareket eden bir nesneyi algılamak ve takip verir.

Akıllı Denetim: Enerji hatları, demiryolu ve petrol ve gaz denetimleri gibi rutin veri toplama görevlerini optimize etmek için geliştirilen yeni bir dizi özellik. Örnek otomatik görevlerin gerçek zamanlı olarak kaydedilmesi için Canlı Görev Kaydı'ndan oluşur ; AI-Spot Check [6] , her seferinde tam olarak aynı yerden veri toplamayı mümkün kılar ve otomatik görevlerin doğruluğunu büyük ölçüde artırır. Örnek bir yol noktası inceleme görevinden fotoğraflar kaydedildikten sonra, operatörler konuyu işaretleyebilir. Sonraki otomatik uçuş görevleri sırasında, AI algoritmaları işaretli konu ve mevcut canlı görüntü arasında bir karşılaştırma yapar, böylece doğru ve tutarlı sonuçlar sunmak için kamera yönünü buna göre düzeltir; veWaypoints 2.0 - Bir dizi ardışık eylemi, 3. taraf yüklerini ve daha fazlasını desteklerken 65.535'e kadar yol noktası sunan geliştirilmiş bir görev planlama sistemi.

Havacılık Sınıfında Durumsal Farkındalık

Günümüzün modern uçaklarından esinlenen M300 RTK, gerçek zamanlı uçuş ve navigasyon verilerini tek bir entegre ekranda birleştiren Birincil Uçuş Ekranına (PFD) sahiptir. Yükseklik ve hız gibi standart telemetri verilerinin yanı sıra M300 RTK PFD, uçuş sırasında yakındaki engelleri görselleştirmek için engel verileri sağlar ve pilotların gerekirse uçuş yörüngesini ayarlamasını sağlar. Bu geliştirmeler, pilotların durumsal farkındalığını daha da artırırken kullanıcıların uçağı takip etmelerini sağlar.

[Resim: maxresdefault.jpg]

Parmaklarınızın Ucunda Daha Fazla Güç

İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!'nin yeni ticari uçağıDJI'nin ticari drone platformlarında yeni olan ve M300 RTK'ya özel olan, gelişmiş güvenlik, güvenilirlik ve esneklikle görevlerin yürütülmesini sağlayan çoklu pilot kontrol protokolleri olan Gelişmiş Çift Operatör Modu. M300 RTK, iki pilot tarafından kontrol edildiğinde, her pilota, transferi DJI Smart Controller Enterprise'daki bir dizi simge ile görüntülenen uçuş kontrol önceliği kazanmak için eşit erişim sağlar. Şimdi, bir pilotun güvenliği ihlal edilirse veya kontrolörleri pil veya bağlantıyı kaybederse, diğer pilot M300 RTK ve yükleri üzerinde tam kontrol sahibi olur. Buna ek olarak, yeni pilotlar eğitilirken, öğretmen / ana pilot, gerekirse ve gerektiğinde uçuş kontrolünü güvenli bir şekilde ele geçirebilir.

Geliştirilmiş Güvenlik ve Güvenilirlik

M300 RTK, aşağıdakiler dahil olmak üzere yeni ve geliştirilmiş güvenlik ve güvenilirlik geliştirmeleriyle birlikte gelir:

AES-256 Şifreleme: komut ve kontrol yukarı bağlantısının ve video iletim aşağı bağlantısının güvenli veri iletimi için.
AirSense (ADS-B teknolojisi): gelişmiş hava sahası güvenliği için.
Çarpışma Önleyici Beacon: özellikle düşük ışık koşullarında daha yüksek uçak görünürlüğü için.
IP45 Koruma Sınıfı ve Kendiliğinden Isınan Pil: olumsuz hava koşulları için (-20 ila 50 ° C).
6 Yönlü Algılama ve Konumlandırma Sistemi : DJI Pilot ile uçak algılama davranışını özelleştirme seçenekleri ile yatay olarak 40 m'ye kadar maksimum algılama aralığı sunar.

Günümüz jetlinerlerinde olduğu gibi M300 RTK, filo bakımını optimize etmek için entegre bir İHA Sağlık Yönetim Sistemi (UHMS) sunmaktadır. Uçağın uçuş verilerini tüm yaşam döngüsü boyunca kaydeder ve mevcut uçağın performansını anlamak ve ne zaman hizmet verileceğini belirlemek için dronun donanım ve yazılım sistemlerini kullanır. Bu yeni sistemden yararlanan kullanıcılar, tüm kritik uçak sistemlerine hızlı bir genel bakış elde edebilir, tüm bir filodaki ürün yazılımı güncellemelerini yönetebilir, pilot saatleri izleyebilir ve uçuş görevlerini inceleyebilir.

DJI'nin yeni ticari drone'u DJI Zenmuse H20 Serisi - İhtiyacınız Olan Tüm Sensörler Bir Arada

M300 RTK tarafından belirlenen yeni standartlara uyması için DJI, görev verimliliğini önemli ölçüde artıran tamamen yeni kamera yüklerini tanıttı. Zenmuse H20 serisi, verimli zaman yönetimi ve birden çok görüntü katmanına anında erişimin en önemli olduğu endüstriyel uygulamalar ve kamu güvenliği görevleri için her türlü görüntüyü yakalamaya izin veren DJI'nin ilk Hybrid çoklu sensör çözümünü sunar. H20 Serisi, muhafazaları herhangi bir yönden su sıçramalarına karşı koruyan IP44 sınıfıdır.

H20 serisi iki versiyonda sunulur: H20, 20MP, 23x Hibrit Optik Zoom Kamera, 12MP Geniş Kamera ve 3m-1200m mesafeleri kapsayan bir Lazer Mesafe Bulucu; 640 × 512 Radyometrik Termal Kamera ekleyen dört sensörlü H20T, 30 fps video tanımı sayesinde yüksek termal hassasiyet sayesinde operatörlerin insan gözüyle görünmeyenleri görmelerini sağlıyor.

Sorunsuz etkileşimler için Entegre Kullanıcı Arayüzü

Pilotların aynı anda çok sayıda sensörü çalıştırmasını sağlamak için, eşlik eden DJI Pilot uygulama arayüzünün tamamen yeniden düşünülmesi gerekiyordu. Sadece birkaç dokunuşla yeni Kullanıcı Arabirimi, pilotların kameralar arasında hızlı bir şekilde geçiş yapmasına izin verir ve pilotların geniş açılı veya termal kamera görüntülerinin üzerinde zoom FOV'u önizlemesine izin vererek yakınlaştırma ve uzaklaştırma işlemini basitleştirir.

Hızlı Çekim Modlarıyla Maksimum Esneklik

Çoklu sensör entegre UI tasarımı sayesinde Zenmuse H20 serisi, kullanıcıların geniş, yakınlaştırma veya termal kameralar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapmalarını sağlar. Ayrıca, zamana duyarlı görevlerde kullanıldığında maksimum esneklik için özellikler içerir. Yüksek Çözünürlüklü Izgara Fotoğrafı , özel bir ızgara yardımıyla tanımlanmış nesnelerin tek bir ayrıntılı ayrıntılı görüntüsünü yakalar. Görüntüler daha sonra ayrıntılı inceleme için saklanabilir.

Tek Tıkla Yakalama: Kamera görünümleri arasında manuel olarak geçiş yapmak veya bir görevi tekrarlamak zorunda kalmadan üç adede kadar kameranın videolarını veya fotoğraflarını aynı anda çekin.

Gece Manzarası: Aydınlatma koşulları uygun olmadığında daha net görünürlük elde edin.

DJI Matrice 300 RTK ve Zenmuse H20 serisi ne zaman satışa sunulacak?
M300 RTK ve Zenmuse H20 serisi, resmi DJI Enterprise bayilerinden ön sipariş için hazır ve 2020 Q2'de gönderilmeye başlanır. Nereden satın alınacağınıza ilişkin fiyatlandırma bilgileri ve bilgileri yerel DJI Enterprise İş Ortaklarınızda bulabilirsiniz.

DJI Enterprise bayi haritası: https://www.dji.com/where-to-buy/enterprise-dealers


Kamu Güvenliği ve Enerji endüstrileri için artık mümkün olan önemli özellikler ve yeni uygulamalar hakkında daha fazla bilgi edinmek için 14 Mayıs'ta DJI'ın web seminerine katılın.  Kaydolmak için buraya tıklayın .

[1] Gerçek uçuş süresi, ortam ve yük yapılandırmaları nedeniyle değişebilir.

[2] Her RC iki akışı destekler. Üçlü akış kanalı yalnızca çift RC ile desteklenir.

[3] Uçağa takılan taşıma yüklerine tabi

[4] FCC uyumlu olduğunda engelsiz, parazitsiz. Maksimum uçuş aralığı spesifikasyonu, radyo bağlantısının gücü ve esnekliği için bir proxy'dir. Aksi belirtilmedikçe drone'nuzu daima görsel görüş çizgisi içinde uçurun.

[5] Bu özellik yalnızca, uçak Zenmuse H20 Serisi faydalı yükleriyle eşlendiğinde desteklenir.

[6] Bu özellik yalnızca, uçak Zenmuse H20 Serisi faydalı yükleriyle eşlendiğinde desteklenir.


DJI Matrice 300 RTK Resmi Tanıtım Videosu

İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Hızlı Menü: