Drone Forum - DroneBilgi.com DJI Phantom Serisi Phantom 4 Advanced DJI Phantom 4 Advanced Drone Özellikleri

DJI Phantom 4 Advanced Drone Özellikleri

Mehmet
DJI Phantom 4 Advanced Drone Özellikleri
0
599
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Mehmet Forum Kurucusu
**********
Admin
  • Konular119
  • Mesajlar133
  • Rep puanı 7
Phantom 4 Advanced, Phantom 4 Pro modelinin bazı özelliklerini ödünç almış durumda. Bu özelliklerden en önemlisi, Pro modelinde yer alan 60 fps 4K video çekebilme yeteneğine sahip 1 inç 20 megapiksel sensörün Advanced modelde de yer alacak olması. Phantom 4 Pro’dan gelen bir diğer özellikse drone’un belirli rotalara uçmasını veya sizi takip etmenizi sağlayan ön programlama yani akıllı uçuş modları.

[Resim: 58f0a25467b0a92a1035d63d]

shiftdelete.net'in haberine göre öte yandan Phantom 4 Advanced, engellerden kaçınma anlamında sadece ön ve alt kontrolleri sağlayabiliyor. Pro modelde ise ek olarak geri ve yan kaçınma özelliğinin de olduğunu hatırlatalım. Bu özellikler dışındaysa teknik anlamda çok fazla farklılık bulunmamakta.

Profesyonel Görüntüleme
DJI Phantom 4 Pro gibi, Phantom 4 Advanced de 20 MP’den oluşan kamera sensörüne sahip ve 12 stoptan oluş dinamik menzile sahip. Tıpkı selefi Pro gibi uçuş sırasında hızlı hareketlerden veya ters manevralardan oluşabilecek bozulmaları sıfıra indirgeyen bir gimbalin eşlik ettiği Advanced aynı zamanda 4K/60 karelik çekim yapabilmekte ve bunu anlık olarak 100 Mbps’de pilota radyo sinyalleri aracılığı ile aktarabilmekte.

Profesyonel Kontrol
DJI Phantom Advanced yüksek parlak ekrana sahip bir opisyonel kumanda ile birlikte gelmekte. Bu kumanda Drone’a ait parametrik bilgiler vermenin yanı sıra aynı zamanda ana kameradan gelen HD görüntüleri de anlık olarak kullanıcıya iletmekte. Asıl özelliği ise Drone kullanıcılarının yaşadığı ve uçuşları kabusa çeviren parlak ışık problemini en minimal seviyeye indirgeyen ekran kalitesi olan bu kumanda toplam set ile birlikte 1.499 dolardan DJI kendi resmi sitesinde listelenmiş durumda. Kumandasız standart paketin ise 1.199 dolar olduğunu hatırlatalım.

[Resim: phantom-4-advanced-plus-1.jpg]

Akıllı Uçuş Modları
DJI Phantom 4 Advanced’de bulunan akıllı uçuş modları hava çekimleri esnasında kullanıcılarının ihtiyaç duyabileceği çok yönlülüğü ve esnekliği sağlar. Bunlardan başlıcaları Draw, Gesture, TapFly, Tripod, Terrain Folow ve Active Track özellikleridir. Birkaçını açıklamak gerekirse:

Draw: Ekrana çizdiğiniz bir rota doğrultusunda DJI Phantom 4 Advanced çizdiğiniz bu rotayı birebir olarak takip edecek ve irtifasını sabit tutarak ilerleyecektir. Draw özelliği aktif iken, Pilot dikkatini kamera odağına verebilir ve daha güzel çekimlerin ortaya çıkması sağlanabilir.

Active Track: DJI Phantom 4 Advanced çerçevede tuttuğunuz sürece bir nesneyi tanıyabilir ve takibini gerçekleştirebilir. Yeni gelen güncelleme ile artık bir nesneden daha fazla sayıda nesneyi de tanımlayabilen Active Track özelliğinin kullanıcılar çok fazla avantajlar sağladığını hatırlatalım.

Gesture Mode: Phantom 4 Advanced her ne kadar profesyonel çekimler için kullanılmasına karşın aynı zamanda selfie çekimleri içinde Gesture Mode’u kullanıcıların hizmetine sunmaktadır.

[Resim: 5c8dbeaa45d2a09e009e6d96.jpg]

Otonom Uçuş Sistemi
Uçuş sisteminin tamamen aynı olmasına karşın DJI Phantom 4 Advanced’in Phantom 4 Pro karşısındaki en önemli eksisi engel tanıma sisteminde kendisini gösteriyor. Phantom 4 Pro ön arka alt ve yanlarda bulunmak üzere toplam 5 adet engel algılama sensörüne sahipten Phantom 4 Advanced sadece ön ve alt kısımlardaki objeleri tanımlayabilen 2 adet sensöre sahip. Bu bağlamda Phantom 4 Pro’da uçuş güvenliğinin çok daha üst düzeyde tutulduğu ve çarpışmaların önüne geçecek önlemlerin garantiye alındığını söyleyebiliriz.

Canlı Yayın Frekansı
Phantom 4 Pro ile 2.4 gHz ve 5.8 gHz frekanslarını daha temiz sinyal stabilitesini elde edebilmek için seçme
şansına sahipken, Phantom 4 Advanced ise sadece 2.4 gHz frekans bandını desteklemektedir.
İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Hızlı Menü: