Drone Forum - DroneBilgi.com DJI Phantom Serisi Phantom 4 PRO PLUS DJI Phantom 4 PRO PLUS Drone Özellikleri

DJI Phantom 4 PRO PLUS Drone Özellikleri

Mehmet
DJI Phantom 4 PRO PLUS Drone Özellikleri
0
673
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Mehmet Forum Kurucusu
**********
Admin
  • Konular119
  • Mesajlar133
  • Rep puanı 7
DJI Phantom 4 Pro Plus
 
 [Resim: 1-1.png]
 
4K’da Optimize Prodüksiyon
Gelişmiş bir video işleme sistemiyle, yüksek çözünürlüklü yavaş çekim görüntüleri elde etmenizi sağlayarak, sinemada ve 100Mbps'lik bir bit hızında optimize edilmiş DCI 4K / 60 (4096 x 2160 / 60fps) hızında video çekilmesine olanak tanır. Phantom 4 Pro Drone ayrıca H.265 video codec'ini de destekler (Maksimum çözünürlük 4096X2160 / 30fps). H.265, belirli bir bit hızı için H.264’ün görüntü işleme miktarını ikiye katlayarak önemli ölçüde geliştirilmiş görüntü kalitesi sağlar. Daha iyi renk sınıflandırması yapabilmek için yüksek dinamik aralıklı D-log modunda kayıt yapabilirsiniz.
 
 
[Resim: 2-1.jpg]
Yüksek Çözünürlüklü Lens

Bir merceğin çözünürlüğü ve kontrastı görüntü kalitesi açısından kritik öneme sahiptir, çünkü kaliteli bir lens ile yüksek çözünürlüklerde keskin ve canlı fotoğraflar çekilebilir. Yepyeni  Phantom 4 Pro Versiyon 2 Drone’nun kamerası, 24 mm eşdeğer odak uzaklığına sahip, hava çekimleri için optimize edilmiş F2.8 geniş açılı lenslere sahiptir. Daha küçük, daha kompakt bir çerçeveye uyan yedi grupta düzenlenmiş sekiz eleman (2 asferik). Fotoğrafların ve videoların keskin ve canlı olmasını sağlamak için görüntüleri düşük distorsiyon ve düşük dispersiyon ile tutarlı bir şekilde detaylandırılmıştır. Bir DJI kamera ile ilk defa, MTF (Modülasyon Transfer Fonksiyonu) sonuçları halka açıldı, böylece insanlar lens performansını daha iyi karşılaştırabilir.
 
[Resim: 3-1.png]
 
Her Anı Yakalayın

Hava görüntüleme sadece manzaraları yakalamak için kullanılmaz; aksiyon sahnelerinden motor yarışlarına kadar her şeye yeni bakış açısı getiriyor. Yüksek hızda hareket eden nesnelerin yakalanması, her zaman elektronik bir deklanşör kullanan kameralar için zor olmuştur. Bu nedenle Phantom 4 Pro Versiyon 2 Drone, mekanik bir deklanşör ve geniş açıklıklı bir asal lens kullanan ilk DJI Phantom droneudur. Maksimum 1 / 2000'lik bir hıza sahip olan bir mekanik deklanşör, hızlı hareket eden nesnelerin görüntülerini çekerken veya yüksek hızda uçarken ortaya çıkabilecek sarsıntı bozulmalarını ortadan kaldırır. Elektronik deklanşör ayrıca, 1/8000 saniyelik bir maksimum enstantane hızıyla ve mükemmel bir anı yakalamak için 20 megapikselde 14 fps çekebilen yeni Burst Mode çekim özelliğine sahiptir.
 
 [Resim: 3.png]
 
 
Engel Algılama 5-Yönü

FlightAutonomy, ön tarafa yerleştirilen çiftin yanı sıra sol ve sağ taraflara yerleştirilmiş kızılötesi algılama sistemlerine, ek olarak arka tarafa yerleştirilmiş ek bir yüksek çözünürlüklü stereo görüş sensörleri ile donatılmıştır. Bu ağ, engel algılamanın 5-yönünü ve engellerden kaçmayı 4 yönde yapıyor, Phantom 4 Pro Versiyon 2 Drone setini daha fazla engelden koruyor ve video çeken kişilere daha zor görüntüler kaydetme konusunda güven veriyor.
 
 
[Resim: 4.jpg]
 
6 Kameralı Navigasyon Sistemi

Üçlü çift görme sensörleri, drone ile nesne arasındaki nispi hız ve mesafeyi hesaplamak için sürekli çalışan 6 kameralı bir navigasyon sistemini oluşturur. Bu ileri, geri ve aşağı görüş sensörleri ağını kullanarak, Phantom 4 Pro Drone, kapalı alanlarda, balkonlarda veya minimum düzeyde pilot kontrolüyle pencerelerden geçerken bile GPS'siz yerlerde tam olarak gezinebilir. Önde ve aşağıdaki sensörlerin çalışamaması durumunda, uçak hala arka stereo görme sistemini kullanarak yerinde durabilir. Phantom 4 Pro Drone aynı zamanda karmaşık ortamlarda 31mph (50km / sn) hıza kadar uçarken yolundaki engellerden kaçınılabilir. Dar Algılama Modunda Phantom 4 Pro Drone, daha ayrıntılı bir şekilde görülebilmesini ve küçük alanlardan geçmesini sağlayan algılama alanını daraltır.

 
 
Flight Autonomy Nedir
FlightAutonomy gelişmiş bir hava istihbarat ve uçuş otomasyon platformudur. Yedi kamera dahil olmak üzere on bileşenden oluşan karmaşık bir ağdan oluşur - ileri, geri ve aşağı çift görme sensörleri ve birincil kamera - kızılötesi algılama sistemi, çift bantlı uydu konumlandırma (GPS ve GLONASS), aşağıya bakan iki ultrasonik uzaklık ölçer, gereksiz IMU'lar ve pusulalar ve bir grup güçlü, uzman bilgi işlem çekirdeği. Phantom 4 Pro Drone, çevresinin gerçek zamanlı bir görüntüsünü ve yakınlardaki engellerin yüksekliği ve konumu hakkındaki bilgileri kendi içinde bir 3D harita oluşturmak için kullanır.
 
 

[Resim: 5.jpg]
 
 Kızılötesi Algılama Sistemi

Phantom 4 Pro Drone, kızılötesi algılama sistemi kullanan ilk DJI Drone’udur. Drone’un sol ve sağ taraflarına yerleştirilip, kızılötesi ile 3D tarama yaparak yolu üzerindeki engellerin arasındaki mesafeyi ölçer. Başlangıç Modu ve Tripod Modunda, bu sensörler 70 ° yatay görüş açısına ve 20 ° dikey görüş alanına sahiptir, bu da drone’un kenarlarına doğru geniş bir görüş açısı ve maksimum 23 ft (7 metre) menzil sağlar. Geleneksel ultrasonik sensörler sadece 3-5m'lik bir algılama aralığına sahiptir ve bu algılama pervane titreşiminden etkilendiğinden dolayı yanlış olabilir. Kızılötesi algılama sistemi, daha geniş alanları algılayabilir ve dronelar arasındaki mesafeyi ölçebilir, en yakın nesneyi doğru bir şekilde tespit ederek paraziti önler, daha güvenilir algılama ve koruma sağlar.
 
  
[Resim: 6.jpg]
 
YENİ LIGHTBRIDGE VİDEO İLETİM SİSTEMİ
 
Phantom 4 Pro Plus v2 Drone’u, 5.8 GHz iletim hızıyla HD video aktarımlı Lightbridge sistemiyle güncellendi. 2.4GHz ve 5.8GHz arasında seçim yapma kabiliyeti, geniş 2,4 GHz frekanslı bir alanda uçuş yaparken ortaya çıkan paraziti ve görüntü gecikmesini ortadan kaldırır. Normal olarak, Wi-Fi video iletim sistemleri, her ikisi de aynı frekansı kullandığında oluşabilecek parazitleri önlediğinden, 5.8GHz frekansı kullanan bir denetleyici ile çalışmak için 2.4GHz frekansı kullanır. Aynı frekans kullanılıyorsa, video iletim sistemi ve uzaktan kumanda birbirini etkileyecek ve görüntü gecikmesine neden olacaktır.
 
[Resim: 7-1.png]
Phantom 4 Pro'da kullanılan Lightbridge HD video iletim sistemi, sinyalleri iletmek için TDM (Zaman Bölmeli Çoklama) kullanarak kontrol sinyalleri göndermesine ve aynı frekansta video aktarım sinyallerini almasına izin verir. Açıldığında, Phantom 4 Pro otomatik olarak en düşük parazit seviyeli iletim frekansını seçerek kullanılan sinyal seviyelerini değerlendirir. Bu, maksimum video iletimi için 7 kilometrelik bir menzil sağlar.
 
[Resim: 7.png]
 
ULTRA-PARLAK EKRAN
 
Phantom 4 Pro Plus Drone ile entegre 5.5 inç Full HD ekranı; 1000 cd / m2 parlaklık sunarak, ekran parlaklığı ve güneş altındaki görünürlüğü geleneksel akıllı cihazlardan iki kat daha fazladır. Doğrudan güneş ışığında bile parlak, canlı renkler kolayca görünür haldedir. DJI GO 4 uygulaması ekrana yerleştirildiği için, uçuş öncesi hazırlıklarını basitleştiren bir mobil cihaza gerek kalmıyor. Bir HDMI portu, Micro SD kart yuvası, mikrofon, gömülü hoparlör ve Wi-Fi bağlantısının entegrasyonu, görüntülerin hemen hemen anında paylaşılabilmesi için DJI GO 4 içinde düzenlenebilmesini sağlar. Beş saatlik pil ömrü, Phantom 4 Pro Plus Drone’u eksiksiz bir hava görüntüleme çözümü haline getiriyor.
 
 
DJI Phantom 4 Pro Plus Teknik Özellikleri
Ağırlık: 1388 Gram (Batarya ve Pervaneler Dahil)
Uçuş Süresi: Yaklaşık 30 Dakika
Kamera: 20 Megapiksel
CMOS Video Çekim Modları: C4K – 4K – 2.7K
Batarya Kapasitesi: 5870 mAh
Deniz Seviyesinden Maksimum Yükseklik: 6.000 Metre
Çalışma Sıcaklığı: 0° – 40°
Engel Algılayıcı Sensörler: 5 Yönlü
Uydu Pozisyonlama: GPS/GLONASS
Hafıza: 32 GB (128 GB’a kadar çıkarılabilir)
Kutu İçeriği
1 x DJI Phantom 4 Pro
1 x DJI Phantom 4 Pro Uzaktan Kumanda
1 x Uzaktan Kumandaya Entegre Monitör
8 x DJI Phantom 4 Pro Pervane
1 x DJI Phantom 4 Pro Batarya
1 x Batarya Şarj Adaptörü
1 x Güç Kablosu
1 x DJI Phantom 4 Pro Gimbal Kilidi
1 x USB OTG Kablosu
1 x Mikro USB Kablosu
1 x Mikro USB Kartı
1 x DJI Phantom 4 Pro Taşıma Çantası
İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Hızlı Menü: