Drone Forum - DroneBilgi.com DJI RoboMaster Serisi RoboMaster S1 DJI RoboMaster S1 Özellikleri

DJI RoboMaster S1 Özellikleri

Mehmet
DJI RoboMaster S1 Özellikleri
0
693
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Mehmet Forum Kurucusu
**********
Admin
  • Konular119
  • Mesajlar133
  • Rep puanı 7
[Resim: Robomaster-S1_01.jpg]
Kazanmak İçin Öğrenin
RoboMaster S1, her öğrencinin potansiyelini ortaya çıkarmak için inşa edilmiş oyun değiştiren bir eğitim robotudur. DJI'nin yıllık RoboMaster robot yarışmasından esinlenen S1, kullanıcılara büyüleyici oyun modları ve akıllı özellikler sayesinde derinlemesine bir bilim, matematik, fizik, programlama ve daha fazlasını anlama olanağı sağlar.

[Resim: Robomaster-S1_02.jpg]

[Resim: Robomaster-S1_03.jpg]
Kazanmak için Tasarlandı
S1'in tasarımı, çarpıcı bir makine verimliliği örneğidir. Güçlü konfigürasyonlarla S1, limitlerinizi gitmeye hazır olduğunuzda yaratmanıza, fethetmenize ve itmenize izin verir.

İnşa et!
Modüler bir tasarım, S1'inizi sıfırdan oluşturmanıza, eğlenceyi ve profesyonelliğe katkıda bulunmanıza olanak sağlar.
[Resim: Robomaster-S1_04.jpg]
Akıllı Kontrolör
Intelligent Controller, güçlü bir CPU kullanarak, düşük gecikmeli yüksek çözünürlüklü görüntü aktarımı, AI hesaplama ve programlama geliştirme gibi işlevleri aynı anda destekleyebilir. Ayrıca, komut sinyallerini yürütmek için iletimi kesintisiz olarak koordine eder.
[Resim: Robomaster-S1_05.jpg]
Blaster
S1 Blaster, jel boncukları ve kızılötesi ışınlar için fırlatma yörüngelerini ana hatlarıyla göstermek için LED ışıkları kullanır. Canlı ses efektleri ve geri tepme hareketi, sürükleyici bir savaş simülasyonu deneyimine katkıda bulunur. Daha fazla güvenlik için, Blaster toksik olmayan jel boncuklu mermiler kullanır ve hatta fırlatma hızı ve açısında sınırlamalar sunar.
[Resim: Robomaster-S1_06.jpg]
2 Eksenli Mekanik Gimbal
Gimbal'ın yalpa / perde dönüş aralığı 540 ° × 65 ° 'dir ve FPV kamera için geniş bir görüş alanı sunar. Dahili doğrudan tahrikli fırçasız motor, ± 0.02 ° dahilinde titreşim kontrol doğruluğu [1] ile titreşim kontrolü sağlayan [1] titreşim hareketlerine izin vermek için IMU ve gelişmiş algoritmalar ile birlikte çalışır ve düzgün görüntü aktarımı ve hassas kontrol deneyimi sunar.
[Resim: Robomaster-S1_07.jpg]
Mecanum Tekerlekler
S1, her biri çok yönlü hareket ve hassas kontrol sağlayan 12 silindirli dört Mecanum tekerleği ile birlikte gelir. Ön eksen süspansiyonu, çalışma sırasında ilave çok yönlülük sağlar.
[Resim: Robomaster-S1_08.png]
Yüksek Performanslı Motor
S1, 250 mN • m'ye kadar çıkış torkuna sahip entegre bir FOC ESC'ye sahip özelleştirilmiş bir M3508I motorla birlikte gelir. Gelişmiş algoritmalara sahip Lineer Hall etkili sensörler, ilave hassasiyet için kapalı devre kontrolüne izin verir. Ek güvenlik mekanizmaları olağanüstü stabilite sağlar.

Akıllı Algılama Zırhı
Altı akıllı zırh paneli, jel boncuklarını veya kızılötesi ışın çarpmalarını tespit etmek için S1'i kaplar. Hakem sistemi gerçek zamanlı olarak oyuna dahil ederek vuruş verilerini analiz edebilir ve iletebilir.
[Resim: Robomaster-S1_08.jpg]

Yaparak öğrenmek
RoboMaster S1, dijital dünya ile gerçek dünyayı birbirine bağlar ve pratik işlemler yoluyla soyut teorileri hayata geçirir. S1, Scratch ve Python programlama dillerini destekleyerek, kullanıcıların matematik, fizik ve AI teknolojilerini en ileri ve ilham verici bir şekilde deneyimlemelerini sağlar.
[Resim: Robomaster-S1_09.jpg]

Scratch 3.0 ve Python Programlama
S1, Scratch ve Python programlama dillerini destekler. Bu, kodlama konusunda yeni veya bir uzman olma yolunda olsanız da, yeteneklerinizi bir üst seviyeye çıkarmanıza olanak sağlar.
Scratch 3.0
Dünyadaki ilk ve orta okullarda kullanılan klasik görsel programlama dili.
Python
Yapay zeka alanında yaygın olarak kullanılır.
[Resim: Robomaster-S1_10.jpg]

Sonsuz olasılıklar
46'ya kadar özelleştirilebilir bileşen [2], S1'inizin ve kendinizin yeteneklerini genişleten heyecan verici bir şekilde büyümenize ve öğrenmenize yardımcı olan yenilik için size sınırsız alan sağlar. Altı PWM portu [3] özelleştirilmiş aksesuarları destekleyerek S1'in sınırsız olanaklarını ve robot dünyasının büyüsünü keşfetmenizi sağlar.
[Resim: Robomaster-S1_11.jpg]

AI Teknolojisini Deneyimleyin
AI teknolojisi, S1'in hareketleri, sesleri ve hatta diğer S1 robotlarını tanımasını sağlar. RoboMaster S1 ile oynamak, AI'nın öğrenimine açılan kapıyı açar ve size yarının teknolojilerine pratik bir giriş sağlar.
[Resim: Robomaster-S1_12.jpg]

Otomatik Sürüşe Başlayın
Kullanıcılar "trafik ışıkları” ve diğer engeller oluşturmak için Vision Marker'ı kullanarak, S1'in otomatik olarak sürüş yapmasını ve karmaşık görevleri gerçekleştirmesini sağlayan kendi programlarını yazabilirler. S1'in programlanabilir yapay zeka modüllerini kullanarak robotik kontrol ve hareket mekaniğini içeren matematiksel prensipleri keşfedin. Bu becerileri ve daha pek çok şeyi geliştirirken AI'yı derinlemesine anlayın.
[Resim: Robomaster-S1_13.jpg]

RoboMaster Robotik Yarışması
S1, DJI’nin yıllık RoboMaster robotik yarışmasından ilham aldı. 2015 yılında kurulduğundan beri, zekâ, mühendislik ve problem çözme becerilerini test eden bu heyecan verici yarışmaya 400'den fazla okuldan 20.000'den fazla öğrenci katıldı.

Dünya Sizin Arenanız
İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde kendi rekabet alanınızı oluşturun ve diğerlerinden farklı sürükleyici bir FPV deneyimi ile çeşitli oyun modlarının tadını çıkarın. Bir düğmeye dokunarak tüm eylemleri kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz.
[Resim: Robomaster-S1_14.jpg]

Hareketi Görün
S1'in heyecan verici FPV perspektifiyle benzersiz ve sürükleyici bir sürüş deneyiminin keyfini çıkarın.

Yarış
Kendi özel pistinizde rakiplere karşı yarışın. Belirli Vision Marker'ları tanıyarak aşırı hız gibi özel becerilerin kilidini açın veya rakiplerinize karşı üstünlük kazanmak ve yarışı kazanmak için baş dönmesi gibi silahları serbest bırakın.

Herkes tek
Bu fikir ve hız yarışmasında sadece bir kazanan olabilir. S1'in benzersiz hakem sistemini ve akıllı algılama zırhını kullanan bu heyecan verici melee'de üstünlük kazanmak ve rakipleri yenmek için özel yetenekler kullanın.

Özel Beceriler Geliştirin

Herhangi bir yarışmada, bilgelik, güç kadar eşit derecede önemlidir. S1, kullanıcıların izleyicileri şaşırtacak ve rakipleri yenecek benzersiz işlevlerin kilidini için özel kodlamayı derlemek için sınıf bilgilerini kullanmalarını sağlar. Yeni eğitim konsepti ile S1, kullanıcıların öğrenmenin sevincini yeni ve heyecan verici şekillerde benimsemelerine yardımcı oluyor.

[Resim: Robomaster-S1_15.jpg]

Yenilikçi Uygulamalı Öğrenme
S1, kullanıcıların yere koşmak için ihtiyaç duydukları her şeyle birlikte geliyor. Ustalığa Giden Yol, kullanıcıların programlama dillerini daha iyi anlamalarını sağlayan proje tabanlı kurslar sunarken RoboAcademy, bir video müfredatı ve S1 blokları ve modüllerinin ayrıntılı açıklamalarını içeren ayrıntılı bir Programlama Kılavuzu sunar.
[Resim: Robomaster-S1_16.jpg]

RoboMaster Uygulaması
Özel RoboMaster uygulamasıyla, zengin eğitim kaynakları ve çeşitli rekabet modları ile birlikte S1 için çoklu platform etkileşimleri ve çeşitli işlem yöntemleri desteklenir.

Çoklu Platform Kullanımı
İşlevler ve oyun modları şu anda iOS, Android ve Windows'ta mevcuttur. RoboMaster uygulaması, farklı sistemlere sahip kullanıcıların aynı anda birlikte oynamalarına bile olanak sağlar. [4]

Çeşitli Operasyon Yöntemleri
S1, bir bilgisayar veya bir mobil cihaz kullanılarak dokunmatik ekran, gyro ve gamepad üzerinden çalıştırılabilir.

Esnek Programlama ve Paylaşma

RoboMaster uygulamasını kullanarak programları kolayca yazın ve bunları uygulayın veya arkadaşlarınızla anında paylaşın.


RoboMaster S1 Teknik Özellikler

Kamera
FOV
120°
Maksimum Fotoğraf Çözünürlüğü
2560×1440
Max Video Resolution
FHD: 1080/30fps
HD: 720/30fps

Max Video Bitrate
16 Mbps
Photo Format
JPEG
Video Format
MP4
Sensor
CMOS 1/4¨; Effective pixels: 5 MP
Çalışma sıcaklığı aralığı
-10 ila 40 ° C (14 ila 104 ° F)
Geniş Kızılötesi Birimler
Etkili Menzil [1]
3 m (iç mekan aydınlatma koşullarında)
Etkili Genişlik
360 ° (iç mekan aydınlatma koşullarında)
Dar Kızılötesi Birimler
Etkili Menzil [1]
6 m (iç mekan aydınlatma koşullarında)
Etkili Alan
10 ° - 40 ° arası değişir
Hedefe olan mesafe arttıkça, etkili alan azalır.

Çarpma Dedektörü
Algılama gereksinimleri
Hit Detektörün aktif hale getirilmesi için aşağıdaki şartlar yerine getirilmelidir: Jel boncuk çapı ? 6mm, başlatma hızı ?20m / s ve vuruş yönü ile vuruş dedektörü düzlemi arasındaki açı 45 ° 'den az değil.
Maksimum algılama frekansı
15 Hz


S1
Ağırlık
Yaklaşık. 3,3 kg
Boyutlar
320 × 240 × 270 mm (uzunluk x genişlik x yükseklik)
Şasi Hız Aralığı
0-3,5 m / s (ileri)
0-2,5 m / s (geri)
0-2.8 m / s (yanlarda)

Max şasi dönme hızı
600°/s
M3508I Fırçasız Motor
Maksimum dönme hızı
1000 rpm
Maksimum tork
0.25N·m
Maksimum Çıkış Gücü
19 W
Çalışma sıcaklığı aralığı
-10 ila 40 ° C (14 ila 104 ° F)
Çalışma Isısı
-10 ila 40°C (14 ila 104°F)
Sürücü
FOC
Kontrol metodu
Kapalı döngü hız kontrolü
Koruma
Aşırı gerilim koruması
Aşırı sıcaklık koruması
Soft-start
Kısa devre koruması
Çip ve sensör anomalisi tespiti

Blaster
Kontrol Edilebilir Başlatma Frekansı
1-8/s
Max Başlatma Frekansı
10/s
İlk Başlatma Hızı
Yaklaşık. 26 m / s
Ortalama yük
Yaklaşık. 430
Gimbal - Sarsıntı Önleyici
Kontrol aralığı
Adım: -20 ° ila + 35 °
Yalpa: ± 250 °

Mekanik aralığı
Adım: -24 ° ila + 41 °
Yalpa: ± 270 °

Maksimum dönme hızı
540°/s
Titreşim Kontrol Hassasiyeti (düz yüzeyde ve Blaster boşta iken)
±0.02°
Akıllı Kontrolör
Gecikme [2]
Wi-Fi ile bağlantı: 80-100ms
Router ile bağlantı: 100-120ms
(engellenmemiş, parazitsiz)

Canlı Görüntüleme Kalitesi
720p/30fps
Maksimum Canlı Görünüm Bit Hızı
6 Mbps
Çalışma Frekansı [3]
2.4 GHz, 5.1 GHz, 5.8 GHz
Çalışma modu
Wi-Fi ile bağlantı, Router ile bağlantı
Maksimum İletim Mesafesi [4]
Wi-Fi ile bağlantı:
FCC, 2,4 GHz 140 m, 5,8 GHz 90 m
CE, 2,4 GHz 130 m , 5,8 GHz 70 m
SRRC, 2,4 GHz 130 m, 5,8 GHz 90 m
MİK, 2.4 GHz 130 m

Router ile bağlantı:
FCC, 2,4 GHz 190 m, 5,8 GHz 300 m
CE, 2,4 GHz 180 m , 5,8 GHz 70 m
SRRC, 2,4 GHz 180 m, 5,8 GHz 300 m
MİK, 2.4 GHz 180 m

İletim Gücü (EIRP)
2.400-2.4835 GHz
FCC: ?30 dBm
SRRC: ?20 dBm
CE: ?19 dBm
MIC: ?20 dBm

5.170-5.250 GHz
FCC: ?30 dBm
SRRC: ?23 dBm
CE: ?20 dBm
MIC: ?23 dBm

5.725-5.850 GHz
FCC: ?30dBm
SRRC: ?30dBm
CE: ?14 dBm

İletim Standardı
IEEE802.11a/b/g/n
Akıllı pil
Kapasite
2400 mAh
Nominal Şarj Gerilimi
10.8 V
Maksimum Şarj Gerilimi
12.6 V
Pil Türü
LiPo 3S
Enerji
25.92 Wh
Ağırlık
169 gr
Çalışma sıcaklığı aralığı
-10 ila 40 ° C (14 ila 104 ° F)
Şarj sıcaklık aralığı
5 - 40 ° C (41 - 104 ° F)
Maksimum şarj gücü
29 W
Kullanımdaki Batarya Ömrü
35 dakika (düz bir yüzey üzerinde 2 m / s sabit hızda ölçülen)
Beklemede iken Pil Ömrü
Yaklaşık. 100 dakika
Şarj cihazı
Giriş
100-240 V, 50-60 Khz, İA
Çıktı
Bağlantı Noktası: 12.6 V = 0.8A veya 12.6 V = 2.2A
Voltaj
12.6 V
Anma gerilimi
28 W
Gel Bead - (Blaster Mermisi)
Çap
5.9-6.8 mm [2]
Ağırlık
0.12-0.17 g [2]
Router
Önerilen Yönlendiriciler
TP-Link TL-WDR8600; TP-Link TL-WDR5640 (China)
TP-Link Archer C7; NETGEAR X6S (International)

Yönlendiriciler için önerilen dış mekan güç kaynağı çözümü
Dizüstü Bilgisayar Güç Bankası (yönlendiricinin giriş gücüyle eşleşir)
microSD Kart
Desteklenen SD Kartlar
64GB'a kadar kapasiteye sahip microSD kartları destekler
Diğer
Notlar
1. Kızılötesi ünitelerin kullanımı dış mekan veya kızılötesi yoğun ortamlarda etkilenecektir.
2. Mobil cihaz, yönlendirici ve S1 arasında yaklaşık bir metre mesafeyle parazitsiz ve engelsiz bir ortamda ölçülmüştür. Kullanılan iOS cihazı bir iPhone X idi. Farklı Android cihazlarıyla test etmenin sonuçları farklı olabilir.
3. Bazı bölgelerde 5,1 GHz ve 5,8 GHz frekans bantlarının dış mekan kullanımı yasaktır. Her zaman ülkenizdeki veya bölgenizdeki tüm yerel yasa ve düzenlemelere uyun.
4. Girişimsiz ve engelsiz bir ortamda ölçülmüştür. Wi-Fi ile Bağlantı için, test etmek için kullanılan mobil cihaz altıncı nesil bir iPad'di (2018'de piyasaya sürüldü). Yönlendirici Üzerinden Bağlantı için, birkaç yönlendirici model test için kullanılmıştır. FCC: TP-Link Archer C9; SRRC: TP-Link WDR8600; CE: TP-Link Archer C7; MİK: WSR-1160DHP3.
5. Jel boncukları, dört saat boyunca suya batırıldıktan sonra kullanılabilir bir boyuta şişecektir.
İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Hızlı Menü: