Drone Forum - DroneBilgi.com PAZAR YERİ Drone İlanları Drone İlan Kuralları

Drone İlan Kuralları

Mehmet
Drone İlan Kuralları
0
625
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Mehmet Forum Kurucusu
**********
Admin
 • Konular119
 • Mesajlar133
 • Rep puanı 7

 1. Drone İlanları forumumuz kullanıcıların elindeki ''sıfır veya 2. el'' ürünü satmasına veya almasına yönelik bir bölümdür.
 2. Açık artırma yasaktır. Açık artırma yapan üyelerin ilanları silinecektir.
 3. Satış yapabilmeniz ve ilanınızın aktif olabilmesi için ilanınızı bu maddelere göre oluşturmalısınız;
  Bir ilanın geçerli olup yayınlanabilmesi için: Ürününüzün marka ve model ismi, fiyatı, garanti bilgisi, mutlak suretle cihazınızın görseli, teslimat ve ödeme bilgisi (kapıda ödemeli kargo - aracı siteler - elden teslimat), ürünün kozmetik durumu bilgileri bulunmalıdır. Bu maddelerin olmadığı ilanlar moderatör kontrolü ve uyarısından itibaren 24 saat içerisinde tamamlanmazsa kaldırılacaktır.
 4. Takas ve alış ilanlarında işleyiş kuralları Satış Kuralları'yla paralel olup küçük farklılıklar vardır;
  Takas: Ürünün marka ve model ismi, takas düşündüğünüz cihazın marka ve model ismi, belirli bir cihaz değilde cihazınızın değerinde bir ürünle takas düşünüyorsanız cihazınızın fiyatı, mutlak suretle cihazınızın görseli, takas teslimat yöntemi (karşılıklı kargo - aracı siteler - elden teslimat), ürünün kozmetik durumu. 
 5. İlanlar moderatör kontrolünden geçtikten itibaren 2 ay açık kalabilecektir. Bu süre zarfında satış gerçekleşmemişse ilan kapatılacaktır. Bu kuralın amacı; ilan güncelliklerini korumaktır. Bir ilanınız ömrünü tamamlayıp kilitlendiğinde siz satışa devam etmek isterseniz aynı ilanı yeniden açabilirsiniz.
 6. Üyeler dilediği fiyatları istemekte özgürdür ancak bu fiyat mantıklı ve piyasa fiyatları çerçevesinde olmak zorundadır. Fiyatı anormal ürünler için arkadaşların ilanına yapılabilecek tek şey kibarca tekliftir, ürünün sıfırının linki verilip piyasa fiyatı örnek gösterilebilir.
 7. İlanda gereksiz yorum, fiyata müdahale, almayacak olmasına rağmen laf atma gibi girişimler ilan sahibinin isteği doğrultusunda açılan ilanda engellenebilir yada ilan sahibi bu yorumlara izin verebilir. Burada ilan sahibinin yaklaşımı çok önemlidir. Polemik yaparak laf yetiştirmeye çalışmak yerine şikayet etmeleri en kolay yöntemdir. Polemiğe giren üyelerin de mesajları silinmektedir, ilanları kilitlenebilmektedir.
 8. İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir! bölümündeki mesajlarınızda, alıcı ile satıcı arasında "hangi şehir" diyaloğu hem gereksiz, hemde vakit kaybıdır. Lütfen profillerinizde foruma nereden katıldığınızı belirtiniz.
 9. Drone  İlanları forumumuzda kesinlikle ve kesinlikle bilgi almak için konu açmak yasaktır. "Şu drone ne kadar eder? alayım mı?" vb soruları forumumuzun ilgili kategorilerinde sorunuz. Drone İlanları forumunun özelliği satış işlemlerini yapmaktır.
 10. DroneBilgi.com'un, yapılan alışverişlerde herhangi bir sorumluluğu yoktur, alışveriş, şartları ve sonucunda doğabilecek sorunlar alıcı ve satıcıyı ilgilendirmektedir.
İlgili maddelerden birinin ihlalinde üye öncelikle 4 (dört) uyarı puanı alacaktır, 3 defa Drone İlanları bölümü kurallarını ihlal ettiğinde ise forumumuzdan 1 hafta uzaklaştırılacaktır.

Bilginize...

DRONE İLANLARI FORUMUMUZDA İŞLEYİŞ TAVSİYELERİ

 1. Drone İlanları forumunda herkes dilediği fiyatları vermekte özgürdür. Fiyatta uçan arkadaşların ilanına yapılabilcek en büyük şey kibarca tekliftir veya ürünün sıfırının linki verilip sıfırı örnek gösterilebilir. Saçma bir ilan görenler mesela kendi malını satarken diğerini karalama mevzusu gibi vb. bunu konuya yorum yapmadan yine bize bildirmeleri gerekir. Bu durumun önüne geçebilmemiz için yapılması gerekenler;
  Konu sahibinin üslubu yerinde bir ilan açması ve ilanında saçmalayan ilk kişiyi cevap vermeden konu linki ve şahsın kullanıcı adı ile birlikte pm atılmasıdır. Aynı şekilde alıcı içinde geçerlidir.
 2. İlan sahibinin vermiş olduğu fiyatı eleştirmek, yorumda bulunmak 1. maddede belirttiğimiz şekilde mümkün olabilir. Drone İlanları forumunu takip eden üyeler zaten hangi malın ne kadar edeceğini tahminen bilir. İşine gelmiyorsa almaz. Pazarlık etmek istiyorsanız;
  -Satıcı: Satılık xx marka ve xx model drone: 200 TL-Alıcı: Dronunuza 170 TL verebilirim.-Satıcı: 190 TL verirseniz anlaşabiliriz, 190 TL'den aşağı satmayı düşünmüyorum.-Alıcı: Tamam anlaştık. /veya/ Fiyatınız benim için fazla hayırlı satışlar.Bu diyalog içine forumca girebilirsek alıcı-satıcı kavgasının kesinlikle yaşanmayacağını temin edebilirim. Burada yine en önemli iş siz üyelerimize düşüyor.
 3. Alışveriş yapacağınız kişi hakkında gerekli bilgilere ikna olmadan, sağlam referenslar almadan iş yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Hatta mümkünse ürünleri deneyerek alınız. Farklı şehirlerde iseniz bir tanıdığınızdan rica ederek ürünleri denettirerek almanızı tavsiye ederiz. Alışveriş yapıp yapmamak kişinin hür iradesine kalmıştır. Tekrar ve tekrar söylüyorum ki alışveriş etmek tamamen kendi hür iradenize kalmıştır.
 4. DroneBilgi.com'un, yapılan alışverişte herhangi bir sorumluluğu yoktur, alışveriş, şartları ve sonucunda doğabilecek sorunlar alıcı ve satıcıyı ilgilendirir.
 5. Drone İlanları bölümünde gereksiz "hayırlı işler" ,"kolay gelsin" vs. muhabbetlerinden kaçınınız. Unutmayınız ki burası konu dışı-gereksiz mesajlar bölümü değildir. İllaki muhabbet edecekseniz "pm" yolunu tercih ediniz.
 6. Forumumuz Drone İlanları bölümündeki mesajlarınızda, alıcının sizin nerede olduğunuzu sormasına yada size birinin nerede olduğunuzu sormasına gerek kalmaması kaydı ile Lütfen profillerimize "Bulunduğunuz Yer" kısmına, açık olarak il ve hatta ilçemizi yazalım.
Sona Eren İlanlarınızın İçeriğini Silmeyiniz!
Kurallara uygun ve dört dörtlük şekilde yayında olan ilanınızın satışının gerçekleşmesi veya sizin satıştan vazgeçmenizden sonra ilan içeriğini ''Satış gerçekleşmiştir - İlanı kaldırın - Vazgeçtim silinsin'' şeklinde düzenlemeyiniz lütfen.
Şikayet butonunu kullanarak ilanınızın kapatılması için istek bırakırsanız biz ilanı kapatırız. Bu isteğimizin nedeni DroneBilgi.com'un ilan arşivi içindir. Çünkü siz mevcut ilanı silip boş bıraktığınızda kurallara uygunluğunu yitirdiği için o ilan kapatılmaz, tamamen kaldırılır. Bu yüzdendir ki hem DroneBilgi.com ilan arşivinin kalitesi adına hemde kurallara uygun ilanınızın yeni ilan açacaklara örnek olması adına lütfen ilk ilan mesajınızın içeriğini kaldırmayınız.. Özveriniz için teşekkür eder hayırlı alım-satımlar dileriz.

Bilginize...
WWW
İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Hızlı Menü: