Drone Forum - DroneBilgi.com BİLGİ Yararlı Bilgi ve Dökümanlar v En İyi Drone Motorları Ve Drone Motorları, ESC'ler, Sevk Sistemleri Nasıl Çalışır?

En İyi Drone Motorları Ve Drone Motorları, ESC'ler, Sevk Sistemleri Nasıl Çalışır?

Mehmet
En İyi Drone Motorları Ve Drone Motorları, ESC'ler, Sevk Sistemleri Nasıl Çalışır?
0
1158
 • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Online!
Şuan Online!
Mehmet Forum Kurucusu
**********
Admin
 • Konular119
 • Mesajlar133
 • Rep puanı 7
İHA'nızda en iyi drone motorlarına, ESC'lere ve tahrik sistemine sahip olmak size daha uzun uçuş süreleri, olağanüstü uçuş stabilitesi ve daha hassas uçuş sağlar. En kaliteli drone motoru daha sessiz olacak, daha iyi bir soğutma sistemine sahip olacak ve daha uzun süre dayanacaktır.

Drone motorlarının yanı sıra elektronik hız kontrolörleri ve pervaneler, bir drone'nun tahrik sistemi içindeki hayati bileşenlerdir. Bunların hepsi, drone veya quadcopter'ın performansı ve güvenli uçması için kritik öneme sahiptir.

Aşağıda, drone motorlarının tasarımlarıyla birlikte bir dron tahrik sisteminin bileşenleri de dahil olmak üzere nasıl çalıştığını gösteriyoruz. Bu, drone motorunun stator, motor zili, sargılar ve rulmanlar gibi bileşenlerine ayrılmasını içerir.

Ayrıca, motorların nasıl serin tutulduğu ile birlikte Elektronik Hız Kontrolörleri (ESC) ve pervane tasarımına da bakıyoruz. Motor tasarımı ile birlikte, sevk sisteminin çeşitli ortamlarda ve hava koşullarında nasıl korunduğuna bakarız.

Bu yazı boyunca, drone motorları ve tahrik sistemlerinin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla açıklanacak çok sayıda video var.

Sonuna doğru, ESC ve tahrik sistemi üreticileri de dahil olmak üzere en iyi drone motorlarını listeliyoruz.

Drone Tahrik Sistemi Parçaları ve Tasarımı
Şimdi, bir drone motorunun ana bileşenlerine ve parçalarına bir göz atalım. Örnek olarak bir DJI E7000 tahrik sistemi ve diğer drone motorları kullanacağız.

Drone motorunun ve tahrik sisteminin ana bileşenleri aşağıdaki gibidir;
 • Motor Statoru
 • Motor Zili (rotor)
 • Sargılar
 • yatak
 • Soğutma sistemi
 • Elektronik Hız Kontrol Cihazları
 • ESC Güncelleyici
 • Pervaneler
 • kablolama
 • Kol

Drone Motor ve Sevk Sistemi Nasıl Çalışır?
Drone Motor Statoru
Motor statoru bulunan bir döner sistem, sabit bir parçası olan  elektrik motoru stator ana işlevi dönen bir manyetik alan oluşturmak için bir. Stator çerçevesi, stator göbeği ve stator sargısı statorun üç parçasıdır.

Drone Motor Zili
Motor zili, drone motorunun dönen kısmıdır. 4 motoru olan bir quadcopter üzerinde 2 saat yönünde (CW) ve 2 saat yönünün tersine motorunuz (CCW) olacaktır. Başka bir deyişle, motor zili, yapılandırmasına bağlı olarak saat yönünde veya saat yönünün tersine döndürülerek çalışır.

Bir quadcopter üzerindeki aksesuarlar da saat yönünde (CW) veya saat yönünün tersine (CCW) olacaktır ve drone motoruyla eşleştirilmelidir.

Çoğu quadcopter sahne, CW pervane sadece CW motoruna ve CCW sahne için aynı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Drone Motoru Nasıl Çalışır?
[Resim: Quadcoper-Drone-Motor-Direction.jpg]
Hava Boşluğu (Stator ve Rotor Bell arasında)
Rotor ile stator arasındaki mesafeye hava boşluğu denir . Hava boşluğunun önemli etkileri vardır ve genellikle mümkün olduğunca küçük olacak şekilde tasarlanmıştır. Büyük bir hava boşluğunun performans üzerinde güçlü bir olumsuz etkisi vardır.

Hava boşluğu, motorların çalıştığı düşük güç faktörünün ana kaynağıdır. Hava boşluğu ile mıknatıslanma akımı artar. Bu nedenle hava boşluğu minimum düzeyde olmalıdır.

Drone Motor Sargıları
Elektrik motorlarındaki sargılar, bobinlere döşenen bakır tellerdir . Akımla enerjilendirildiğinde manyetik kutupları oluşturmak için genellikle kaplanmış yumuşak demir manyetik bir çekirdeğin etrafına sarılır .Bir Drone Motorunu Sabitleme ve Sargıları Onarma

Bir drone motorunun aşağıdaki nedenlerle onarılması veya değiştirilmesi gerekebilir;
 • Motor tamamen çalışmıyor
 • Dönmüyor
 • Motor atlıyor veya tekmeliyor
 • Kekemelik veya tepki gecikmesi
 • Sargılar kırılabilir
 • Yanmış sargılar
 • Kulağa doğru gelmiyor
 • drone doğru uçmuyor
Drone Motor Sarma Nasıl Çalışır Video
Bu 1. video, bir RC motorundaki sargıların nasıl onarılacağını gösterir ve motor sargılarının nasıl çalıştığı hakkında çok iyi açıklamalar verir.


Drone Motor Yatakları Nasıl Çalışır?
Drone Motor Yatakları Nasıl Çalışır?Bir drone motorunda konsept ve yatakların nasıl çalıştığı çok basit. Genel olarak çoğu şey kaydırdıklarından daha iyi yuvarlanır. İşler kaydığında, aralarındaki sürtünme, onları yavaşlatan bir güce neden olur.

Ancak, iki yüzey birbirinin üzerine yuvarlanabilirse, sürtünme büyük ölçüde azalır.

Rulmanlar, yumuşak metal bilyalar veya silindirler sağlayarak sürtünmeyi azaltır ve bilyaların yuvarlanması için pürüzsüz bir iç ve dış metal yüzey sağlar. Bu bilyalar veya makaralar yükü “taşır” ve cihazın düzgün şekilde dönmesini sağlar.

Bir elektrik motorundaki bir yatağın amacı , hava boşluğunu küçük, tutarlı tutmak ve yükleri şafttan motora aktarmak için rotoru desteklemek ve yerleştirmektir.

Rulmanlar sürtünme kayıplarını en aza indirirken düşük ve yüksek hızlarda çalışabilmelidir. Aynı zamanda, rulman ekonomik olmalı ve drone motorunda bakım gerektirmemelidir.

Motor arızalarının % 50'den fazlası rulman arızalarına bağlıdır, bu nedenle rulmanlar bir drone motorunun çok kritik bir bileşenidir.

Drone motorlarında blendajlı rulman s kullanılır. Bu rulmanlar, kurulum sırasında ve işletim sırasında kontaminasyonun yuvarlanma elemanlarına girmesini engeller. Kalkanlar yatak odasındaki yağlanmanın korunmasına yardımcı olur.

İşte size motor yataklarının harika açıklamalarla nasıl çalıştığını gösteren müthiş bir video. Bu video, kendi rulman motorunuzu nasıl yapacağınızı gösterir.


Drone Motor Tasarımı
Drone motorları ve tahrik sistemleri, mümkün olduğunca az pil gücü kullanılarak hafif, güçlü, dengeli ve verimli olacak şekilde tasarlanmıştır. Motor ne kadar enerji verimli olursa, uçuş süresi artar veya daha ağır bir yük eklenebilir. Drone tahrik sistemlerinin de mümkün olduğunca az titreşim üretmesi gerekir.

Kablolama dahil ESC motorlarının da her türlü hava koşulunda ve çeşitli çalışma koşullarında korunması gerekir.

Drone motorunun ve tahrik sisteminin nasıl tasarlandığına bir göz atalım.

Drone Motor Soğutma Sistemi Nasıl Çalışır?
DJI e5000 tahrik sisteminden drone motor soğutma sistemiHer motor, motora, Elektronik Hız Kontrolörlerine ve kablolara zarar verecek olan aşırı ısı birikmesini önleyecek şekilde tasarlanmalıdır. Birçok drone motoru, soğutma kanatçıkları ile birlikte bir santrifüj soğutma sistemi kullanılarak tasarlanmıştır .

Ağır kaldırma ve uzun uçuş uçağı için KDE10218XF-105 gibi üst düzey drone motorları entegre bir santrifüj fana sahiptir.

Hava ve Çevreye Karşı Drone Motor Koruması
Bir dronun tüm hava koşullarında açık havada uçması için, drone motorunun ve bileşenlerinin hava koşullarına dayanıklı olması gerekir. Motorların ayrıca toza, toza ve korozyona karşı korunması gerekir.

Üst drone motorları ve bileşenleri dahili olarak kalıcı olarak yapıştırılır ve mühürlenir. Motor yatakları sistemini ve ESC'leri (Elektronik Hız Kontrol Cihazı) kapsayacak şekilde hava koşullarına dayanıklı bir sızdırmazlık malzemesine sahip olacaklar. Drone motor statoruna başka bir kaplama uygulanır.

Bu sızdırmazlık ürünleri, drone motorunu, ESC'leri, kabloları ve devrelerini yağmur, pas, korozyon ve tozdan korur. İHA, bitkileri püskürtmek için tarımsal bir drone olarak kullanılırsa , pestisit spreyine karşı koruma için mühürlenecektir.

Drone Motor ve Bileşen Koruması
Drone motorları ve ESC'lerin özelliklerini okurken, IP kodu (Giriş Koruma kodu) derecelendirmesine bakın.

IP Kodu (Giriş Koruma kodu), mekanik muhafazalar ve elektrik muhafazaları tarafından izinsiz girişlere, toza, kazara temasa ve suya karşı koruma derecesini sınıflandırır ve derecelendirir. IP kodu standardı, 'su geçirmez' gibi terimler yerine daha ayrıntılı bilgi sağlamayı amaçlamaktadır.

Örneğin, T- Motor'dan ALPHA 40A LV ESC (elektronik hız kontrol cihazı), toz ve su jetlerinden korunan bir IP55 derecesine sahiptir.

DJI E5000 tahrik sistemi (motor, ESC, Dikmeler) IP66 bir puana sahip. Bu, E5000 drone tahrik sisteminin, motorda güçlü jetler (12.5 mm nozul) içine herhangi bir yönden zararlı etkisi olmaksızın yansıtılan suya karşı korunduğu anlamına gelir. Ayrıca toz geçirmez.Drone Elektronik Hız Kontrolörleri (ESC)
Temel Elektronik Hız Kontrol Cihazları Nasıl Çalışır?
Drone Motor için Elektronik Hız Kontrol Cihazı ESC nasıl çalışırBir elektronik hız kontrol veya ESC bir elektronik devre, kontrol eden ve erkek motorların hız, hızlanma ve yavaşlama düzenler. Birçok ESC aynı zamanda motorun tersine çevrilmesini ve dinamik frenlemeyi sağlar.

Quadcopterlerde en son üst düzey ESC'ler , motorun daha hızlı yanıt verebilmesi ve hassas kontrolü için FOC (Saha Odaklı Kontrol ) algoritmaları kullanır. FOC, gerçek ESC donanımına da uygulanabilir.

FOC , yüksek doğruluk ve bant genişliği ile 3 fazlı motorların ve step motorların torkunu kontrol etmek için akım kontrolünü kullanır. T-Motorlu Alpha ESC'lerin tümü FOC teknolojisini kullanır.

Yer istasyonu uzaktan kumandası, drone'nun uçuş kontrolörüne veri sinyalleri gönderir, bu da daha sonra sinyali ESC'ye ve daha sonra drone motoruna iletir.

Drone Motor ve ESC Kablolama
Genel olarak, aşağıdaki kablolar ESC ve drone motor konfigürasyonunun bir parçasıdır;

ESC - motor konnektörü telleri (3 tel ve çeşitli renkler olabilir)
Drone motor kablolarını ESC kablolarına (3 kablo ve genellikle kırmızı, sarı ve siyah)
ESC güç konnektörü telleri (1 kırmızı ve 1 siyah)
ESC sinyali için uçuş kontrolörüne ESC konektörü (siyah beyaz kablo)


ESC Güncelleyici
En son en iyi dronlardan birini satın aldığınızda , üretici birkaç ayda bir ürün yazılımı yükseltmeleri yayınlayacaktır. Ürün yazılımı, drone'ya yeni özellikler ekler ve drone'daki tüm yazılım hatalarını düzeltir. Güncellemeler, quadcopter'in uçuş denetleyicisi, gimbal, kamera ve hatta uzaktan kumanda gibi herhangi bir bölümünü düzeltebilir veya ekleyebilir.

Birçok ESC satın alırsanız aynıdır. ESC güncellemesi adı verilen ve elektronik hız kontrol cihazının ürün yazılımının ESC'de güncellenmesini sağlayan bir bileşenle birlikte gelir. DJI E1200 sevk sistemi bir ESC güncelleyiciyi içeriyor.

ESC'ler Nasıl Çalışır?
Bu sonraki videoda ESC'ler ve ESC'lerin nasıl çalıştığı hakkında her şey açıklanmaktadır.


High Tech Akıllı Elektronik Hız Kontrol Cihazları
Motorların hızını, yönünü ve frenlemesini değiştirmenin yanı sıra, ESC serisinin en üstünde çok sayıda akıllı ve güvenlik özelliği eklendi.

Piyasadaki en iyi 2 elektronik hız kontrolörüne bir göz atalım ve hangi ekstra teknolojiyi içerdiklerini görelim.

DJI Takyon Z14120 ESC
Takyon Z14120 ESC'nin bazı özellikleri;
 • Kara Kutu - uçuş veri kaydedici.
 • Acil Anons - pilotu ESC'nin neden olduğu sistem arızaları konusunda uyarır.
 • Çift Gaz Sistemleri - DJI Uçuş Kontrol Cihazları ( DJI N3 , DJI A3 ) ile kullanıldığında.
 • Çevre Koruma - su geçirmez, toz geçirmez ve korozyon önleyici (IP66 sınıfı).
Bu Takyon Z14120, ESC gerçek zamanlı izleme, hassas motor kontrolü ve son derece hızlı tepki veren 2 x DJI 32 bit tek çekirdekli işlemci içerir. 2. işlemci gerekli değilse, genel enerji tüketimini azaltmak için uyku moduna geçecektir. 2. işlemci gerektiğinde, yüksek genel performansı korumak için işlemi yeniden başlatacaktır.ESC İzleme

Yukarıdaki özelliklerle birlikte, Takyon Z14120 elektronik hız kontrol cihazı gerçek zamanlı olarak voltaj, akım, sıcaklık, iç nem ve diğer kritik parametreleri izleyecektir.

Drone'nun voltaj, aşırı akım, aşırı ısınma ve dahili kısa devrelere gitmesini önler. Motor ayrıca bloke ve faz kesilmelerine karşı da korunur.

Bu gerçek zamanlı izleme sistemi tüm yuvarlak koruma sağlar ve arızalardan kaynaklanan kayıpları azaltır. Özel kıvılcım önleyici devre tasarımı, bataryaları çalışırken takarken konektörlerin kıvılcımını önler, fiş kablosu dayanıklılığını artırır ve bakım süresini ve maliyetini azaltır.

ESC Isı Yayılımı

Takyon Z14120 ESC için özel olarak geliştirilen yeni bir ısı yayma teknolojisi, yüksek güçlü dronların daha istikrarlı bir şekilde uçmasına izin verir.

Patentli bir ısı dağıtma teknolojisi kullanan güç MOSFET , geleneksel bakır levha kullanımına kıyasla dış kovanın termal iletkenliğini 20 kata kadar artırır. Yüksek güçlü uçakların hiçbir fan eklemeden tam güne kadar çalışmasını sağlar.

KDE-UAS125UVC-HE ESC
İşte KDE-UAS125UVC-HE ESC'nin bazı özellikleri ;

KDECAN - Daha fazla güvenlik ve işletim için uçuş kontrolörü ile canlı telemetri geribildirimi sağlar. Kritik sistem bileşenleri gerçek zamanlı olarak izlenebilir ve ESC'ye ek kontrol sinyalleri gönderilebilir.

Veri Kaydı - kritik belleklerin (voltaj, amper, sıcaklık, gaz kelebeği sinyali, gaz çıkışı, eRPM, vb.) USB bağlantısı.

Rejeneratif Frenleme - motor yavaşlama aşamasında aktif frenleme, uçuş kontrolörü komutlarına anında tepki verir

Sıcaklık Kontrollü Senkron Düzeltme - motorların düşük gazda düzgün çalışması için yeni bir algoritma, yüksek tepe yükleri altında daha hızlı tepki verirken uçuş süresi verimliliğini önemli ölçüde artırır ve çalışma sıcaklıklarını azaltır. Buna bazen aktif serbest tekerlek (Fırçasız DC Elektrik Motoru DLDC aktif serbest tekerlek “) denir .

Aktif İzleme - dahili donanım ve özel algoritmalar, güvenilir güvenilir çalışma ve hasar önleme için voltaj, akım, sıcaklık, durma tespiti ve diğer birçok kritik parametreyi sürekli olarak izler.

Dinamik Zamanlama ve Başlatma Gücü  - tüm UAS Fırçasız Motorları aralığında (tereddüt, kekemelik veya tepki gecikmesi yok) sorunsuz ve hassas kontrollü başlatma için en uygun şekilde ayarlanmıştır.

Artırılmış Sürüş ve Gaz Kelebeği Frekans Çözünürlüğü - tüm çalışma kontrol aralığı boyunca yüksek hassasiyetli, doğrusal gaz kelebeği yanıtı.

Motor Senkronizasyonu - tutarlı gaz kontrolü ve frekans uyumlu başlatma protokolleri için fabrikada kalibre edilmiş ESC'ler.

Kıvılcım Önleyici Devre  - her ilk fişe takıldığında ve sistem açıldığında kritik konektörlerin bütünlüğünü ve ömrünü korur.

Böylece, bu ESC'lerin uçmak için birçok akıllı fonksiyona sahip olduğunu ve uçağın uçuşta güvenli kalmasına yardımcı olduğunu görebilirsiniz.Drone Kolu
Drone kolu, drone veya quadcopter'in tasarım görünümünün ve hissinin bir parçasıdır. Ayrıca, drone kolu, drone gövdesindeki ana uçuş kontrol kartından, drone kolunda da bulunabilen veya drone motorunun altına oturan ESC'ye kritik kablolar içerir.

Drone Pervaneleri Nasıl Çalışır?
İlerlemek için geriye doğru itmeniz gerekir. Bu fizik yasası ilk olarak 18. yüzyılda Sir Isaac Newton'un üçüncü hareket yasası (bazen “eylem ve tepki” olarak adlandırılır) tarafından tanımlanmıştır. Dronlar ve itiş sistemlerinin nasıl tasarlandığı dahil olmak üzere hareket eden her şeyin özüdür.

Drone Motorlu Pervane Tasarımı
Genellikle “dikmeler” e kısaltılan ve bazen “vidalar” olarak adlandırılan pervaneler, drone'yu arkasına bir yığın hava göndererek ileri itmek için kullanılır. Pervane havayı içine çeker ve uzak tarafa doğru iter. Drone dikey olarak yukarı çıktığında, pervaneler havayı dronun altına iter.

Quadcopter uçmak istediği yönde, havanın pervanelerden içeri çekilmesi ve ters yönde itilmesi gerekir.Drone Pervane Gücü
DJI E7000 sevk sistemi gibi yüksek kaliteli pervaneler , maksimum güç ve sertlik için Ultra Carbon Pro adlı bir malzeme kullanır.

Birçok T-Motordan pervaneleri yapılır CF + Epoksi . CF karbon fiber ve Epoksi reçine koruyucu kaplamadır.

Pervaneler çeşitli boyutlarda gelir ve dörtlü, çok rotorlu ve sabit kanatlı uçaklar için tasarlar. Drone pervaneleri için diğer faktörler, dronun ne için kullanıldığına bağlıdır. Örneğin, drone, FPV yarışları için, Lidar veya ToF sensörleri gibi kameralar veya sensörler taşıyabilir .

Açılı Pervane Bıçakları
Pervane kanatları şafta bir açıyla sabitlenir. Buna pervanenin eğimi (veya eğim açısı) denir ve pervanenin döndürüldüğünde drone'nun ne kadar hızlı ilerlediğini ve süreçte ne kadar kuvvet kullanmanız gerektiğini belirler.

Pervane kanadının açısı ve toplam boyutu ve şekli, drone motorunun hızı ile birlikte itmeyi etkiler.

İşte pervaneler ve pervanelerin nasıl çalıştığı hakkında her şeyi açıklayan en iyi videolardan biri.


Bir Quadcopter Motoru Uçarken Nasıl Dönüyor
Quadcopter Motor ve Pervane Drone Uçmak İçin Nasıl DöndürülürQuadcopterlerde 4 motor yukarı dönük olduğundan, drone motorlarının ve tahrik sisteminin çalışması sabit kanatlı bir uçaktan çok farklıdır.

Quadcopters tahrik için motor hızını ve pervane yönünü kullanır. Sevk sistemi uçağa karşı yerçekimi kuvvetini kontrol eder ve ayrıca pervaneler vasıtasıyla havayı kontrol eder.

Quadcopter dikey uçak boyunca uçan
Bir quadcopter dikey düzlemde üç şey yapabilir: fareyle üzerine gelin, tırmanın veya inin.

Fareyle Üzerine Gelme
Tırmanış tırmanışı
Dikey İniş
Yaw, Pitch and Roll için Drone Tahrik Sistemi

Uçuştaki bir dörtlü de üç boyutta dönebilir;

rotadan çıkmak
Saha
Rulo
CW ve CCW drone motorları, dronların uçuş hareketlerini etkileyen yavaşlamak veya hızlandırmak için uçuş kontrol cihazından ESC'lere çeşitli hız sinyalleri kombinasyonları alır.

Quadcopter'i ileri, geri ve yanlara uçmak ve Yaw, Pitch and Roll'a ayarlamak için çeşitli CW ve CCW motor hızlarının nasıl ayarlandığını gösteren tam bir makalemiz var. Makale “ Bir Quadcopter Nasıl Uçar ” başlığını taşımaktadır .

Drone Motorları ve ESC'ler Nasıl Çalışır - Video
En iyi drone motorları ve tahrik sistemleri üreticilerine bakmadan önce, Fırçasız motorların ESC'lerle birlikte nasıl çalıştığı hakkında mükemmel bir video.


Drone Motorları ve Sevk Sistemleri Satın Alma
Aşağıdaki üreticiler de dahil olmak üzere drone üreticilerinin çoğu, drone motoru, ESC ve pervaneleri içeren tam tahrik sistemini satın almayı önerecektir. Ayrıca pervanelerin çeşitli sistemleriyle çalışabilmesi için seçenekler sunacaklardır. Birçoğu, sevk sistemlerini çalıştıran uçuş kontrolörlerini de tavsiye ediyorlar.

Hangi ESC ve pervanelerin drone motoru ile çalışacağını bulmak için drone motor teknik özelliklerini incelemek çok yararlıdır. Ayrıntıları bulamazsanız, üreticiye başvurun.

DJI ve T-Motor gibi şirketler genellikle doğru tahrik sistemini bulmayı kolaylaştıran dövüş kontrolörü dahil her şeyi sağlar.En İyi Drone Motorları ve Sevk Sistemleri
İşte en iyi drone motorları, ESC'ler, tahrik sistemleri üreticileri ve tedarikçileri.
 • KDE
 • T-motor
 • Lumenier
 • DELİ
 • iFlight
 • DJI
Şimdi, bu en iyi drone motor üreticilerine daha yakından bakalım.

KDE Direct
KDE Direct , Oregon merkezli bir ABD şirketidir ve Leslie Koegler tarafından kurulmuştur. On yılı aşkın bir süredir İHA pazarında lider fırçasız motor, elektronik ve bileşen üreticisidir. KDE Direct, askeri, endüstriyel ve ticari işletmeler için önde gelen seçenek olmaya devam ediyor.

Pazarlar için sürekli olarak daha fazla itme ve sürekli artan güvenilirlik gerektiren daha büyük ve daha güçlü motorlar tasarlıyorlar. KDE ayrıca daha fazla güç ve dayanıklılık için yeni pervaneler tasarlıyor ve test ediyor.

T-motor
Çinli bir şirket olan T-MOTOR , Wu Min adında bir model uçak uzmanı tarafından kuruldu. T-Motor 2007'den beri İHA'lar için tahrik sistemi çözümleri sunmaktadır. Drone motorları, ESC'ler, uçuş kontrolörleri, drone kolları ve pervanelerde uzmanlaşmıştır.

T-Motor İHA, hava fotoğrafçılığı, endüstriyel, tarımsal ve birçok ticari uygulama için yaygın olarak kullanılan devasa bir sevk sistemleri seçimine sahiptir.

En iyi ürünlerden biri, 36 kg'lık maksimum itme gücüne sahip U15 II KV80 ağır kaldırma drone motorudur .

Lumenier
Lumenier Johnny FPV En İyi Drone MotoruLumenier , Sarasota, Florida'da bulunan ABD merkezli bir drone tasarım ve üretim şirketidir. 2011'den beri varlığını sürdürüyorlar ve şimdi hem savunma hem de ticari uygulamalar için küçük UAS ve insansız kara taşıtlarında küresel bir lider.

Fırçasız drone motorları, ESC'ler, Sahne, FPV uçakları, uçuş kameraları, FPV vericileri, antenler, uçuş kontrolörleri ve çok daha fazlasını üretiyorlar.

Lumenier drone motorlar güzel zarif tasarımı ve yüksek uç performansı ile sıfırdan tasarlanmış edilmiştir. Yüksek kaliteli rulmanlar ve CNC hassas işlenmiş parçalar kullanarak, her Lumenier motoru sorunsuz ve güvenilir güç sağlar.

En iyi drone motorlarından biri Lumenier 2207-7 1750 KV JohnnyFPV V2 motorudur.

2207 adını aldı ve FPV drone pilotu Johnny Schaer'den (AKA Johnny FPV) esinlenerek , pürüzsüz ve agresif uçuş stilini eşleştirdi. Bu motor, N52SH mıknatıslar ve çok küçük hava boşluğu ile birlikte daha güçlü bir stator kullanır ve bu da inanılmaz güç ve performans sağlar.

MAD Bileşenleri
MAD Components , çok çeşitli çok rotorlu İHA'lar için tahrik sistemleri tasarlar, geliştirir ve üretir. Onlar dünya çapında gemi ve Varşova Polonya ve Hong Kong'da ofisleri var.

MAD , 25 kg'a (55 lbs) kadar maksimum itme gücüne sahip MAD M30 100 KV gibi büyük ağır hizmet motorları üretir . Ayrıca MAD 2306 serisi dahil FPV yarışları için daha küçük drone motorları üretiyorlar .

iFlight
iFlight İnovasyon Teknolojisi Limited Mart 2014 yılında kurulmuştur. Huizhou, Guangdong Eyaleti, Çin bulunmaktadır.

Çok popüler FPV yarış uçağı, Kanatlar, Uçaklar, İHA uçağı, Uçuş Kontrol Sistemleri, ESC'ler, Fırçasız motorlar, FPV kameralar, Video vericileri ve Gimballar üretiyorlar.

iFlight hızlı, güvenilir ve müthiş eğlenceli FPV yarışları ve Whoop uçağı ile tanınır .

DJI
DJI, tüketici ve ticari drone pazarının yaklaşık% 70'ini tedarik ediyor. DJI, pazarın geri kalanının peşinde koştuğu şirket. Son dronları Mavic Air 2 ve Mavic Mini . Üst düzey endüstriyel droneları Matrice 300 RTK'dır .

DJI ayrıca merkezi Shenzhen'de bulunan bir Çinli şirkettir. Ayrıca Amerika Birleşik Devletleri (Los Angeles), Almanya, Hollanda, Japonya, Güney Kore, Pekin, Şangay ve Hong Kong'da ofisleri var.

DJI, menzil dronlarının üst kısmıyla birlikte, motoru, ESC'yi ve pervaneleri içeren Tahrik sistemleri de üretir.

DJI sevk sistemleri olağanüstü kalitede ve ağır endüstriyel uygulamalar için tasarlanmış. DJI ayrıca Takyon ESC ve Uçuş Kontrol Cihazlarını da üretmektedir .

Tam tahrik sistemi ve uçuş kontrolörleri tedarik eden DJI ile ihtiyacınız olan İHA çözümü için her şeye sahip olursunuz.
İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Drone'unuzu nasıl döndürürsünüz Mehmet 0 138 06-04-2022, Saat: 21:47
Son Yorum: Mehmet
  Bir daire içinde bir drone nasıl uçurulur Mehmet 0 124 06-04-2022, Saat: 21:46
Son Yorum: Mehmet
  Drone'nuzu kare bir desende nasıl kullanabilirsiniz? Mehmet 0 130 06-04-2022, Saat: 21:45
Son Yorum: Mehmet
  Havada nasıl gezinir ve dronunuzu nasıl indirirsiniz? Mehmet 0 118 06-04-2022, Saat: 21:42
Son Yorum: Mehmet
  Drone Nasıl Uçurulur (Uçuş Yeterliliği İçin Başlangıç Kılavuzu) Mehmet 0 252 06-04-2022, Saat: 21:25
Son Yorum: Mehmet

Hızlı Menü: