Drone Forum - DroneBilgi.com BİLGİ Yararlı Bilgi ve Dökümanlar v FPV drone'nuzu dayanıklı hale getirmek için 10 ipucu

FPV drone'nuzu dayanıklı hale getirmek için 10 ipucu

Mehmet
FPV drone'nuzu dayanıklı hale getirmek için 10 ipucu
0
942
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Mehmet Forum Kurucusu
**********
Admin
  • Konular119
  • Mesajlar133
  • Rep puanı 7
Çerçeve Seçimi
Dayanıklı bir droneya sahip olmak istediğinizde doğru çerçeveyi seçmek önemlidir. Drew, ana çerçeve plakalarının çok fazla “bilim deliği” içermemesi ile en az dört milimetre kalınlığında bir çerçeve elde etmenizi önerir - ağırlığı azaltmak için kullanılan ancak yapısal bütünlüğü de etkileyen delikler.

Bir çerçeve alırken bakılması gereken bir diğer büyük şey, bileşenleri ne kadar iyi koruduğudur. Drew, FPV kameranın drone'da yeterince geri çekilmesine izin veren bir çerçeveye sahip olduğundan bahsediyor, böylece lens önden çıkmıyor. Bu, kameranın darbe üzerinde parçalanmasını önler. Bununla birlikte, motorları bir kazada gerçekten korumak için motordan biraz daha çıkıntı yapan kolları olan çerçeveleri arayın.

ESC'leri ve Kabloları Koruma
ESC'lerinizi ve kablolarınızı sık sık açıkta oldukları ve bir çarpışma durumunda dönen bıçaklarla çentiklenebileceği için korumak önemlidir. Bunu düzeltmenin kolay bir yolu, pervanelerden birinden bir bıçak kullanmak ve doğrudan ESC ve tellerin üstüne takmaktır. Bu, eğirme bıçaklarının hassas teller ve devre yerine kesilmiş bıçağın plastiği ile temas edeceği anlamına gelir. İstediğiniz gibi bir koruma oluşturmak için bir 3D yazıcı da kullanabilirsiniz.

Antenin Kopmasını Önleme
Antenin takılmasını önlemenin iyi bir yolu, onu esnek bir noktaya monte etmektir, yani anteni yalnızca esnek kısım drone'dan çıkacak şekilde monte edin. Bu şekilde, bir çarpışma yaşarsanız, esnek kısım, kuvvetin sertliğini sert bir konektörden çok daha iyi alacaktır.

Anten Lobunun Korunması
Anten lobunun bir çarpışma sırasında açılması biraz kolaydır, yani antenin kendisi açığa çıkar, bükülür ve sonunda kırılır. Bunu düzeltmenin kolay bir yolu, iç kısımdaki yapıştırıcı ile ısı büzüşmesi ile sarmaktır, bu, dikişlerin çarpma üzerine ayrılmasını önler ve ısı büzülmesini doğrudan anten lobuna eriterek anten lobunu genel olarak daha güçlü hale getirir.

Pil Çıkarmasını Önleme
Uçarken olabilecek en kötü şeylerden biri, pilinizin çıkarılması, drone'nun yere düşmesine ve bulunmasının zorlaşmasına neden olmasıdır. Drew'un bunu çözmek için kolay bir ipucu var, bir yerine iki pil askısı kullanın. Bu, pilin uçuş sırasında gevşemesini çok daha zorlaştırır.

Uygun Standoff Montajı
Elektronik yığınınızın doğru monte edildiğinden emin olmak, gevşememelerini ve potansiyel olarak uçuşun ortasında düşmelerini sağlayacaktır. Drew, standart naylon ayırıcıların kullanılmasını değil, yığındaki tüm panolardan geçen metal bir ayırıcıyı tercih etmenizi önerir. Bu, tüm kartların, her kart arasında bir yerine dört katı ayırıcı kullanılarak monte edilmesini sağlar.

Yumuşak Montaj Levhaları
Herhangi bir yarış dronunda elektronik yığının dayanıklılığını artırmanın harika bir yolu, yığının lastik grometlerle veya şoku emebilecek benzer bir şeyle monte edilmesini sağlamaktır. Bu lastik rondelalara sahip olmak, rondelaların kendilerine zarar veren ve çatlaklara neden olabilecek sert elektronikler yerine şokun çoğunu almalarını sağlar.

Tamponlar
Yarış dronları üzerindeki kolların uçları genellikle bir çarpışma sırasında yere etki eden kısımdır. Drew, kolların uçlarında kolların ayrılmasını önleyen 3D baskılı tamponların kullanılmasını tavsiye eder ve hasarın çoğunun tüm çerçeveyi değiştirmek yerine oldukça ucuz ve değiştirilmesi kolay bir parça tarafından alındığı anlamına gelir.

İniş Pedleri veya Kızaklar
İniş pedleri veya kızaklar kullanmak, inişinizin veya serin bir hile yaparken drone'nuzun tabanının çizilmeyeceği veya yırtılmayacağı anlamına gelir. Bunlar, sert bir inişin etkisini emdiği, ancak kullanılan tutkalın kalitesi nedeniyle kolayca yırtılabildiği için popüler olan bir köpük stili ile çeşitli tiplerde gelir. Drew, insansız hava araçlarını korurken iniş kızaklarını önerir, ancak drone'nuzu sert plastikten yapılmış yüzeylerde kaydırmanıza izin verir.

Çökmeyi Öğrenme
Yukarıdakilerden biraz farklı olan bir ipucu, FPV drone'nuzu nasıl çarpacağınızı öğrenmektir. Bir süre uçtuktan sonra kontrolü kaybettiğinizi veya çökmek üzereyken anlamaya başlıyorsunuz. Drew, çarparken drone'yu yükseltmenin daha iyi olduğunu, drone'nun dronun önü yerine önce yere çarpmasını sağladığını paylaşıyor. Bu, daha az hasar yapılmasını sağlar ve drone'nuzu sık sık yeniden inşa etmek zorunda kalmazsınız.


İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Geçmek için farklı kilometre taşları Mehmet 0 239 06-04-2022, Saat: 21:49
Son Yorum: Mehmet
  Drone'nuzu kare bir desende nasıl kullanabilirsiniz? Mehmet 0 230 06-04-2022, Saat: 21:45
Son Yorum: Mehmet
  Drone Nasıl Uçurulur (Uçuş Yeterliliği İçin Başlangıç Kılavuzu) Mehmet 0 369 06-04-2022, Saat: 21:25
Son Yorum: Mehmet
  Drone fotoğrafçılığı için bilmeniz gerekenler Mehmet 0 443 18-03-2022, Saat: 21:51
Son Yorum: Mehmet

Hızlı Menü: