Drone Forum - DroneBilgi.com BİLGİ Haber ve Gelişmeler Hidrojenle Çalışan Drone, Ulaşımın Geleceği Olabilir mi?

Hidrojenle Çalışan Drone, Ulaşımın Geleceği Olabilir mi?

DroneBilgi Haber
Hidrojenle Çalışan Drone, Ulaşımın Geleceği Olabilir mi?
0
620
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:2 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
DroneBilgi Haber Süper Moderatör
******
Süper Moderatör
  • Konular5
  • Mesajlar5
  • Rep puanı 0
Altı adet elektrik motoru var, ancak bir batarya ile çalıştırılmıyorlar.
Yolcu taşımak için bir insansız hava aracı büyütme fikri yeni değil. Aramızda kim bir DJI Phantom'a bakmadı ve onunla orada olabilmemizi, kuşlar arasında yükselip Çin'e veri aktarmamızı diledi ?
Piller, bizim ve muhteşem LaunchPad McQuack geleceğimizin önünde duran engeldir. Mevcut batarya teknolojisi, Montauk'a giderken yalnızca en zengin insanlarla dolu olsa bile, insan ölçekli elektrikli dikey kalkış ve iniş aracında sınırlı menzil sunacaktı. Piller olmadan böyle bir makine yaparsanız, buna helikopter denir ve bu, arka bahçenize indiğinizde sizi kesinlikle HOA'nızdaki yaramaz listeye götürecek bir şeydir.

[Resim: skai-01-1559244390.jpg?crop=1xw:1xh;cent...size=768:*]

Ancak Hopkinton, Mass .'daki Alaka'i Technologies, bu bilmecenin çözümünün, elektrik motorlarının kullanılmasına izin veren, ancak dost mahalle benzin istasyonunuzla daha fazla menzil ve yakıt ikmali hızı sunan hidrojen yakıt hücreleri olduğunu düşünüyor. İlk aracı Skai, hangisi önce gelirse, beş yolcu veya 1.000 pound kapasiteli yaklaşık 400 mil menzil (veya dört saat uçuş süresi) iddia ediyor.

Azami hız 118 mil / saat hızda gariptir ve yakıt ikmali 10 dakikadan az sürer. Altı rotor ve çok sayıda yakıt hücresi ile Alaka'i, uçuş sistemleri boyunca artıklık katmanları inşa ediyor. Bununla birlikte, bir uçak iskelesi paraşütü de var, çünkü bu rakipsiz "paraşütümüz var" iç huzuru.

[Resim: skaimed-mock-1559244430.jpg?crop=1xw:1xh...size=768:*]

BMW Group'un Designworks stüdyosu tarafından tasarlanan Skai, kesinlikle fütüristik, yedek ve şık görünüyor. Alaka'i FAA sertifikası almak için test programlarını başlattı ve bundan sonra Skai için birçok olasılık görüyorlar: yolcu uçuşu, acil tıbbi müdahale, kargo teslimatı.

Tamam, temel olarak bir helikopterle yapabileceğiniz şeylerin çoğu, ancak muhtemelen çok fazla gürültü olmadan ve sadece doğrudan emisyon olarak sadece su ile (dolaylı emisyonlar, hidrojen üretiminin arkasındaki elektrik kaynağına bağlı olacaktır). Planlar önce pilot versiyonu, ardından otonom modelleri gerektirir.

Eğer hidrojenle çalışan bir otonom elektrikli uçan makine fikri size çok uzaklara vurursa, birkaç yıl önce herkesin bir drone gördüğünde işaret ettiğini ve şimdi kimsenin umursamadığını unutmayın.

Alaka'i öngördüğü gün: bir Skai uçup gittiğinde kimse bakmıyor.Hızlı Menü: