Drone Forum - DroneBilgi.com XIAOMI Mi Drone 4K Mi Drone 4K Özellikleri

Mi Drone 4K Özellikleri

Mehmet
Mi Drone 4K Özellikleri
0
899
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Mehmet Forum Kurucusu
**********
Admin
  • Konular119
  • Mesajlar133
  • Rep puanı 7
4K Çekim Yapabilen Xiaomi Mi Drone
Teknolojik anlamda gelişmeler hızla ilerlemeye devam ettiği gibi, Xiaomi bu konuda öncü firmalar arasına ismini yazdırmayı başardı. Çinli üretici en son üretmiş oldukları Drone’u ile birlikte piyasaya hızlı bir giriş yaptılar. En yakın rakibi ve piyasanın lideri olan DJI ile kıyasıya bir rekabet haline girecekleri şimdiden kesinleşti.

Uzun süredir üzerinde çalışmalarına devam ettikleri insansız hava aracı Mi Drone düzenlenen etkinlik ile kullanıcılara tanıtıldı. Uygun fiyatı ve 4K çekim yapabilen kamerası ile dikkat çeken bu ürün, aynı zamanda canlı yayın yapabiliyor.

İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!

Xiaomi Başkan Yardımcısı Test Etti
Yeni üretilen Mi Drone‘u geçtiğimiz günlerde Xiaomi Başkan Yardımcısı Hugo Barra tanıtım esnasında Drone ile birlikte Facebook’tan canlı yayın yaparak yarım milyon kişiye izletmişti. Yani Mi Drone aynı zamanda canlı yayın yaparak uçuş keyfini kullanıcılara verebiliyor.
Xiaomi Mi Drone‘da dört adet pervane bulunduğu gibi, bakır kaplamalı modüler yapı bulunuyor. Cihazın üstünde 4K kamerası, pervane donanımları ve 360 derece kamera ile birlikte geliyor. 720p çekim kalitesi canlı yayında sekteye uğramadığı gibi, Sony üretimli 6 katmanlı ve 104 derecelik görüş açısına sahip 12.4 megapiksel değerinde kamera bulunuyor.

İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!

Mi Drone Ne Kadar Uçuyor ?
Teknik özelliklerden bahsederken, bir Drone’un en önemli özelliği havada kalış süresidir. Bu konuda da piyasadaki rakiplerinin üstesinden gelebilecek olan Xiaomi Mi Drone, 5100 mAh bataryası ile birlikte 27 dakika boyunca havada kalıyor. 4K Ultra HD video kaydı ve RAW formatında fotoğraf çeken İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!, Ambarella görüntü işlemcisine ve üç eksenli OIS teknolojisine sahip.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra Mi Drone‘da görüntü tabanlı konumlandırma sistemi, GPS, GLONASS ve otopilot özellikleri bulunuyor. Özellikle otopilot kullanıcıları acil durumlarda kurtarabilecek en iyi özelliklerden birisi diyebilirim. Cihaz kalkış yaptıktan sonra iletişim kopsa dahi, koordinasyonları kaydederek ilk kalkış yaptığı alana otomatik olarak dönüş sağlayabiliyor.


Fonksiyonel Özellikler
360 Derece Takla:  
Yok

Başsız Mod:  
Var

Beni Takip Et:  
Var

Engel Sensörü:  
Tek Yönlü

FPV:  
Var

Hareketli Gimbal:  
3 Eksenli Gimbal

Kaza Koruma:  
Var

Otomatik Eve Dönüş (RTH):  
Var

Otomatik Rota Takip:  
Var

Sabit İrtifa:  
Var

Tek Tuş İniş:  
Var

Tek Tuş Kalkış:  
Var


Kumanda Özellikleri
GHZ:  
2.4 GHz

Kanal:  
10 Kanallı

Uygulama Kontrol:  
Var

Teknik Özellikler
Ağırlık:  
1350gr-1400gr

Batarya:  
5100 mAH LiPo

Ebat:  
43cm-45cm

GPS Modu:  
GPS Var

Kamera:  
4K

Maksimum Hız:  
5kmp-10kmp

Uçuş Mesafesi:  
600m-700m

Uçuş Süresi:  
26-30 Dakika

Kaynak: Pchocasi.com.tr
İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Hızlı Menü: