Drone Forum - DroneBilgi.com BİLGİ Haber ve Gelişmeler Spor Salonlarını Dezenfekte Etmek İçin Drone'lu Çözüm

Spor Salonlarını Dezenfekte Etmek İçin Drone'lu Çözüm

Mehmet
Spor Salonlarını Dezenfekte Etmek İçin Drone'lu Çözüm
0
648
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konuyu Okuyanlar:1 Ziyaretçi
Şuan Offine!
Şuan Offine!
Mehmet Forum Kurucusu
**********
Admin
  • Konular119
  • Mesajlar133
  • Rep puanı 7
Neredeyse tüm halka açık spor etkinlikleri koronavirüs nedeniyle askıya alındı. Ancak mekânlar yeniden açılmayı düşündüğünde, New York merkezli bir drone şirketi, dezenfektanı yukarıdan püskürterek mikropları dezenfekte için bir çözüm sunuyor.


Syracuse, EagleHawk'ın termal kameralarını kullanarak drone tabanlı çatı denetimleri konusunda uzmanlaştı. Ancak bu çalışma, kilitlenmeler nedeniyle yavaşladıkça, dezenfeksiyon işini keşfetmeye başladı. Şirket, muayene alanlarını güçlendirerek geniş alanlara dezenfektanı hızlı bir şekilde uygulamak için kameraları püskürtücülerle değiştirdi. Drone'dan yerde depolanan dezenfektan tanklarına uzun bir hortum takılıyor. Hortumun stadyum koltuklarına veya diğer nesnelere takılmasını önlemek için, ikinci bir drone hortumdaki boşluğu tutuyor.

EagleHawk, bu kurulumu, çalışanları el ile dezenfekte etmek için koltuklara göndermekten daha hızlı ve ekonomik bir yöntem olarak görüyor. Ayrıca işçilerin maruz kalma riskini de ortadan kaldırıyor. Şirket, sistemi NHL'nin Buffalo Sabres'ının evi olan Buffalo'daki KeyBank Merkezi de dahil olmak üzere üç kapalı spor mekanında test etti. EagleHawk, sistemin açık hava stadyumlarını da dezenfekte edebileceğini söylüyor.

Şirketin CEO'su Patrick Walsh, “Şu anda güçlü bir ilgi görüyoruz, ancak sanırım herkes bekleyen bir oyunda” dedi.

EagleHawk, spor sahaları için dezenfekte edici bir drone öneren ilk şirket değil. Örneğin Omni Environmental Solutions adlı bir şirket , spor salonları ve kongre merkezleri gibi diğer büyük iç mekanlar için benzer bir drone geliştirdi. Bu, kendi dezenfektan tankını taşır ve potansiyel olarak EagleHawk'ın bağlı versiyonundan daha çevik hale getirir. İspanya ve Hindistan gibi ülkelerde dış mekanlarda dezenfektan püskürtmek için tarımsal dronlar da yeniden konumlandırılmıştır.
İndirme linklerini görebilmek için sitemize üye ol manız veya giriş yapmanız gerekiyor.Sitemize üyelikler ücretsizdir!Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Bayram Harçlığı İçin Drone'lar Görevde gökhan 0 660 25-05-2020, Saat: 13:31
Son Yorum: gökhan

Hızlı Menü: